REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPastor z Rolling Meadows cofa poparcie dla Trumpa

Pastor z Rolling Meadows cofa poparcie dla Trumpa

-

Pastor James MacDonald wycofał poparcie dla Donalda Trumpa fot.James MacDonald - Walk in the Word/Facebook
Pastor James MacDonald wycofał poparcie dla Donalda Trumpa fot.James MacDonald – Walk in the Word/Facebook

James MacDonald do zeszłej soboty był członkiem ewangelickiej rady popierającej Donalda Trumpa. Po ujawnieniu nagrań wideo, na których republikański kandydat w sposób wulgarny opowiada o swoich erotycznych podbojach, duchowny wycofał swoje poparcie i określił Trumpa jako “człowieka rozwiązłego i bezwartościowego”.

REKLAMA

“Koniec z bronieniem pana Trumpa, jako człowieka opowiadającego głupstwa” – napisał pastor MacDonald do członków rady ewangelickiej. MacDonald, pastor Harvest Bible Chapel w Rolling Meadows, odniósł się do nagrań, na których Donald Trump w sposób wulgarny i przedmiotowy wyraża się o kobietach. Słowa Trumpa pastor określa mianem “mizoginistycznych śmieci”, a jego samego nazywa “człowiekiem rozwiązłym i bezwartościowym”.

Rada ewangelicka to ciało doradcze pomagające sztabowi Donalda Trumpa w kwestiach ważnych dla religijnych wyborców, takich jak wyznaczanie sędziów Sądu Najwyższego, obronność i ekonomia. W swoim e-mailu James MacDonald napisał, że Donald Trump nie może liczyć na jego pomoc, o ile “nie zmieni swojego nastawienia i kierunku”.

Upublicznienie kompromitującego Trumpa nagrania wywołało rozłam w ewangelickim środowisku. Część religijnych liderów i aktywistów w dalszym ciągu popiera kandydaturę Trumpa, ale kilku wpływowych ewangelickich duchownych, takich jak Wayne Grudem, Russell Moore i Albert Mohler, potępiło wypowiedzi Trumpa i wycofało swoje poparcie. W poniedziałek ewangelicki magazyn “Christianity Today” napisał, że Donald Trump “znieważył wszystko, co święte”.

(gd)

REKLAMA

2123267474 views

REKLAMA

REKLAMA

2123267491 views

REKLAMA

2125063811 views

REKLAMA

2123267501 views

REKLAMA

2123267507 views

REKLAMA

2123267511 views