REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Parlament Illinois zatwierdził budżet i zmiany dot. kasyna w Chicago

Parlament Illinois zatwierdził budżet i zmiany dot. kasyna w Chicago

-

Legislatorzy z Illinois podczas specjalnej sesji zatwierdzili stanowy budżet oraz przychylnie odnieśli się do planu uruchomienia kasyna w Chicago. Nadzwyczajna sesja odbyła się w Springfield w specjalnych warunkach w związku z pandemią koronawirusa. Wczoraj ustawa budżetowa czekała na podpis gubernatora.

Legislatorzy zatwierdzili w niedzielę stanowy budżet w wysokości prawie 43 mld dolarów. Budżet w dużej części polega na funduszach federalnych i opiera się na obecnym wydatkowaniu, z wyjątkiem agencji zajmujących się opieką zdrowotną, które zostały dotknięte pandemią COVID-19.

REKLAMA

2147483647 clicks

Nowy budżet obejmuje do 5 mld dol. z pożyczek z programu pomocowego Rezerwy Federalnej.

Wydany przez gubernatora J. B. Pritzkera nakaz pozostania w domach w związku z pandemią koronawirusa spowodował zamknięcie większości biznesów w Illinois. Milion mieszkańców straciło pracę. Według legislatorów do stanowej kasy wpłynie niecałe 37 mld dolarów, w związku z czym potrzebna jest pomoc federalna.

Legislatorzy zatwierdzili również plan zmieniający strukturę podatkową kasyna w Chicago, za którym lobbowała burmistrz Lori Lightfoot. Wcześniejsza struktura podatkowa była zniechęcająca dla inwestorów i sprawiała, że uruchomienie kasyna w Chicago było praktycznie nierealne.

Ustawa budżetowa oraz dotycząca kasyna w Chicago, a także inne regulacje zostały wysłane do gubernatora Pritzkera do podpisu. We wtorek dokumenty ciągle czekały na podpis gubernatora.

Gubernator sygnalizował, że podpisze budżet, który jest zgodny z jego postulatami i został przegłosowany głównie przez demokratów stanowiących większość w obu izbach parlamentu stanowego.

Nadzwyczajna sesja odbyła się w Springfield ubiegłym tygodniu w specjalnych warunkach w związku z pandemią koronawirusa. Oryginalnie miała trwać tylko trzy dni – od środy do piątku, ale została przedłużona do niedzieli, aby legislatorzy mogli sfinalizować swoje prace.

(jm, ao)

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej zatwierdza się budżet jak się nie ma pieniędzy. “Sprytni władcy IL” liczą, że rząd federalny pokryję ich wieloletnią rozrzutność i niegospodarność. Najważniejsze są oczywiście plany pensyjne dla rządzącego IL układu demokratyczno-związkowego. Ale dlaczego np Floryda, Texes i inne stany mają płacić za rozrzutność “panów” z IL? Bankructwo stanu IL to najlepsze rozwiązanie. Trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji.

REKLAMA

2131525243 views

REKLAMA

REKLAMA

2131525258 views

REKLAMA

REKLAMA

2133321578 views

REKLAMA

2131525268 views

REKLAMA

2131525271 views

REKLAMA

2131525275 views