REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Parlament Illinois zatwierdził budżet i zmiany dot. kasyna w Chicago

Parlament Illinois zatwierdził budżet i zmiany dot. kasyna w Chicago

-

Legislatorzy z Illinois podczas specjalnej sesji zatwierdzili stanowy budżet oraz przychylnie odnieśli się do planu uruchomienia kasyna w Chicago. Nadzwyczajna sesja odbyła się w Springfield w specjalnych warunkach w związku z pandemią koronawirusa. Wczoraj ustawa budżetowa czekała na podpis gubernatora.

Legislatorzy zatwierdzili w niedzielę stanowy budżet w wysokości prawie 43 mld dolarów. Budżet w dużej części polega na funduszach federalnych i opiera się na obecnym wydatkowaniu, z wyjątkiem agencji zajmujących się opieką zdrowotną, które zostały dotknięte pandemią COVID-19.

REKLAMA

Nowy budżet obejmuje do 5 mld dol. z pożyczek z programu pomocowego Rezerwy Federalnej.

Wydany przez gubernatora J. B. Pritzkera nakaz pozostania w domach w związku z pandemią koronawirusa spowodował zamknięcie większości biznesów w Illinois. Milion mieszkańców straciło pracę. Według legislatorów do stanowej kasy wpłynie niecałe 37 mld dolarów, w związku z czym potrzebna jest pomoc federalna.

Legislatorzy zatwierdzili również plan zmieniający strukturę podatkową kasyna w Chicago, za którym lobbowała burmistrz Lori Lightfoot. Wcześniejsza struktura podatkowa była zniechęcająca dla inwestorów i sprawiała, że uruchomienie kasyna w Chicago było praktycznie nierealne.

Ustawa budżetowa oraz dotycząca kasyna w Chicago, a także inne regulacje zostały wysłane do gubernatora Pritzkera do podpisu. We wtorek dokumenty ciągle czekały na podpis gubernatora.

Gubernator sygnalizował, że podpisze budżet, który jest zgodny z jego postulatami i został przegłosowany głównie przez demokratów stanowiących większość w obu izbach parlamentu stanowego.

Nadzwyczajna sesja odbyła się w Springfield ubiegłym tygodniu w specjalnych warunkach w związku z pandemią koronawirusa. Oryginalnie miała trwać tylko trzy dni – od środy do piątku, ale została przedłużona do niedzieli, aby legislatorzy mogli sfinalizować swoje prace.

(jm, ao)

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej zatwierdza się budżet jak się nie ma pieniędzy. “Sprytni władcy IL” liczą, że rząd federalny pokryję ich wieloletnią rozrzutność i niegospodarność. Najważniejsze są oczywiście plany pensyjne dla rządzącego IL układu demokratyczno-związkowego. Ale dlaczego np Floryda, Texes i inne stany mają płacić za rozrzutność “panów” z IL? Bankructwo stanu IL to najlepsze rozwiązanie. Trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks