REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoParkingi niektórych lasów powiatowych będą zamknięte w weekendy

Parkingi niektórych lasów powiatowych będą zamknięte w weekendy

-

Parkingi kilku popularnych lasów powiatu Cook od minionej soboty są zamykane na weekendy w związku z przepełnieniem i ignorowaniem stanowego nakazu pozostania w domach w obliczu pandemii koronawirusa.

Decyzję o zamykaniu parkingów podjęła w piątek szefowa powiatu Cook Toni Preckwinkle. Parkingi będą zamykane w piątki, soboty i niedziele. Rozporządzenie dotyczy: Busse Woods w Elk Grove Village, Bunker Hill w Niles, Maple Lake i Saganashkee Slough w Palos Preserves niedaleko Willow Springs, Catherine Chevalier Woods i LaBagh Woods w Chicago

REKLAMA

Jest to odpowiedź na niestosowanie się przez odwiedzających do zaleceń tzw. dystansowania społecznego, czyli konieczności zachowania sześciostopowego (dwumetrowego) odstępu od innych. „Nie chcemy, żeby lasy powiatowe przyczyniały się do rozprzestrzeniania się pandemii” – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej Preckwinkle.

Według władz decyzja nie była łatwa, lecz była konieczna, gdyż znaleziono dowody na to, że na leśnych polanach ludzie gromadzą się, organizują przyjęcia z grillem i korzystają ze stołów piknikowych. „Niestety, w ciepłe weekendy te lokalizacje są zbyt popularne” – powiedziała Preckwinkle.

Zamknięcie parkingów ma ograniczyć liczbę odwiedzających, choć leśne ścieżki nadal pozostają otwarte. Zamknięte są jednak znajdujące się tam budynki publiczne, w tym toalety, place zabaw, pola namiotowe i wiaty piknikowe.

Na sześciu parkingach leśna policja ma karać łamiących przepisy mandatami w wysokości do 500 dolarów.

Restrykcje dotyczące parkingów wprowadzono też w lasach powiatu DuPage, aby zapobiec zatłoczeniu na ścieżkach.

Chronione lasy powiatu Cook są popularnym miejscem wypoczynku wśród mieszkańców Chicago i okolic. Liczą 70 tys. akrów i są najstarszym i największym rezerwatem przyrody w Stanach Zjednoczonych.

(jm)

REKLAMA

2109562655 views

REKLAMA

REKLAMA

2109562887 views

REKLAMA

REKLAMA

2111359278 views

REKLAMA

2109563028 views

REKLAMA

2109563127 views

REKLAMA

2109563235 views