REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Parking przy Schiller Woods zamknięty w świąteczny weekend

Parking przy Schiller Woods zamknięty w świąteczny weekend

-

Dwa kolejne parkingi przy popularnych lasach powiatowych będą zamknięte w najbliższy, wydłużony weekend Memorial Day, aby zapobiec przepełnieniu i łamaniu przez mieszkańców nakazu pozostania w domach w związku z pandemią koronawirusa.

Parkingi przy lasach Schiller Woods oraz Dan Ryan Woods będą zamknięte od piątku do poniedziałku, aby zachęcić mieszkańców do „spędzenia Memorial Day w domu”. Władze ogłosiły swoją decyzję w poniedziałek.

Od 25 kwietnia na weekendy zamykane są już parkingi przy: Busse Woods w Elk Grove Village, Bunker Hill w Niles, Maple Lake i Saganashkee Slough w Palos Preserves niedaleko Willow Springs, Catherine Chevalier Woods i LaBagh Woods w Chicago.

Przypadający w ostatni poniedziałek maja Memorial Day tradycyjnie wyznacza nieoficjalny początek lata. Ten weekend jest zazwyczaj jednym z najbardziej ruchliwych w lasach i parkach powiatu Cook. „W tym roku to nie jest bezpieczny sposób na świętowanie. Mamy nadzieję, że podczas Memorial Day mieszkańcy pozostaną w domach i znajdą inne kreatywne sposoby, by uhonorować poległych i spędzić czas z rodziną” – napisał w oświadczeniu Arnold Randall, nadinspektor Forest Preserves of Cook County.

Zamknięcie parkingów ma ograniczyć liczbę odwiedzających, choć leśne ścieżki nadal są otwarte. Zamknięte są jednak znajdujące się tam budynki publiczne, w tym toalety, place zabaw, pola namiotowe i wiaty piknikowe.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks