REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Papierosy w Illinois od 21 lat

Papierosy w Illinois od 21 lat

-

Illinois jest ósmym stanem w kraju, i pierwszym na Środkowym Zachodzie, który zaostrzył przepisy dotyczące sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych. Ustawę o podniesieniu limitu wieku do 21 lat podpisał gubernator J. B. Pritzker.

W niedzielę 7 kwietnia gubernator J. B. Pritzker podpisał ustawę HB345, znaną jako „Tobacco 21”, która podnosi na terenie Illinois wiek uprawniający do zakupu papierosów, również elektronicznych i wyrobów tytoniowych do 21 lat. Ustawa zacznie obowiązywać 1 lipca.

REKLAMA

W ten sposób Illinois stało się ósmym stanem, który podniósł wiekowy limit na zakup papierosów. Podobne przepisy obowiązują już w Kalifornii, na Hawajach, w Maine, Massachusetts, New Jersey, Oregonie i Virginii.

„To ważny dzień dla zdrowia naszego społeczeństwa, w szczególności młodych ludzi” – powiedział gubernator Pritzker. Z danych Departamentu Zdrowia Powiatu Cook wynika, że aż 95 proc. nałogowych palaczy zaczyna palić przed ukończeniem 21. roku życia. Zaostrzenie przepisów ma obniżyć wskaźniki palenia wśród osób poniżej 21. roku życia o 12 procent.
(gd)

Na zdjęciu: Gubernator J.B. Pritzker podpisuje ustawę fot.Governor JB Pritzker/Facebook

1 KOMENTARZ

  1. To całe towarzystwo naprawdę żyje w wirtualnym świecie. Jeżeli ci państwo myślą, że ustawa zapobiegnie paleniu papierosów przez chętną młodzież, to należy tylko współczuć mieszkańcom IL, że wybrali takie władze. Przeważnie ludzie mają taką władzę na jaką zasługują. Każdy kto chce, może w IL ( a zwłaszcza w Chicago ) kupić nielegalne narkotyki i nielegalną broń. I tak samo będzie z papierosami. Chicago ma jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących posiadania broni, a w większości strzelanin używana jest nielegalna broń. W ostatni weekend przy wiosennej pogodzie były już 24 strzelaniny w Chicago.

REKLAMA

Poprzedni artykułśp. Edward Haruza
Następny artykułFałszywy alarm w liceum w Batavii

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks