REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Papierosy w Illinois jednak od lat 18

Papierosy w Illinois jednak od lat 18

-

Ustawa pozwalająca na kupowanie papierosów, zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych oraz produktów zawierających nikotynę osobom, które ukończyły 21 rok życia przepadła w głosowaniu w stanowej Izbie Reprezentantów.

Nie powiódł się plan podniesienia w całym Illinois wieku, od jakiego legalnie nabywać można wyroby tytoniowe. Pomimo silnego lobby forsującego od kwietnia w stanowym parlamencie ustawę o podniesieniu wieku uprawniającego do zakupu wyrobów tytoniowych, do jej zatwierdzenia zabrakło czterech głosów.

REKLAMA

Zwolennicy ustawy podkreślali, że pomoże ona w walce z uzależnieniem od nikotyny wśród młodzieży, a w dłuższej perspektywie pozwoli na zaoszczędzenie pokaźnych kwot przeznaczanych na leczenie schorzeń odtytoniowych. Przeciwnicy stwierdzili jednak, że osoby, które ukończyły 18 rok życia, są wystarczająco dorosłe, by podejmować decyzje na temat swojego zdrowia.

W tej chwili prawo zabraniające nabywania wyrobów tytoniowych osobom poniżej 21 roku życia obowiązuje w 14 miastach i powiatach Illinois.
(mm, gd)

fot.Irina Kostenich/Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks