REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Papierosy elektroniczne wkrótce zakazane w miejscach publicznych?

Papierosy elektroniczne wkrótce zakazane w miejscach publicznych?

-

Już wkrótce palacze papierosów elektronicznych staną obok palaczy tradycyjnych “puszczając dymka” przed barami, restauracjami i pubami w Chicago.

fot.Michael Dorausch/Wikipedia
fot.Michael Dorausch/Wikipedia

REKLAMA

Rada miejska poparła bowiem plan burmistrza Rahma Emanuela traktowania papierosów elektronicznych jak pozostałe wyroby tytoniowe, co oznacza, że ich palenie nie będzie dozwolone w budynkach i lokalach publicznych.

Podczas posiedzenia rady miejskiej radni argumentowali, że ustawa Clean Indoor Air  Act zabrania palenia w miejscach publicznych tylko jednego typu papierosów elektronicznych − z wkładem nikotynowym. Twierdzili, że właściciele lokali nie są w stanie odróżnić wkładu nikotynowego od innych.

Nowa wersja ustawy, nad którą wkrótce radni będą głosować, nie będzie rozróżniać rodzaju wkładu, skazując palaczy papierosów w wersji elektronicznej na każdorazowe opuszczanie lokalu lub budynku dla “puszczenia dymka”.

Kilku radnych wysuwało argumenty, że wciąż brak naukowych dowodów na to, iż para wydobywająca się z elektronicznego papierosa jest równie szkodliwa co dym tytoniowy. Mimo tego propozycję zmiany ustawy zatwierdzono stosunkiem głosów 15 do 5.

Nowa wersja legislacyjna wymaga też, by elektroniczne papierosy i wkłady do nich były sprzedawane wyłącznie “zza lady”. Miałoby to utrudnić dostęp dzieci i młodzieży do tych wyrobów.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks