REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPacjent z koronawirusem wyleczony osoczem krwi w szpitalu Weiss Memorial w Chicago

Pacjent z koronawirusem wyleczony osoczem krwi w szpitalu Weiss Memorial w Chicago

-

Lekarze z chicagowskiego szpitala Weiss Memorial w dzielnicy Uptown na północy miasta poinformowali o wyleczeniu pacjenta z COVID-19 dzięki terapii osoczem krwi osoby, która wcześniej zwalczyła patogen i wytworzyła przeciwciała.

Chory, który został poddany leczeniu osoczem, doszedł do zdrowia i został już wypisany ze szpitala. Badania nad leczeniem osoczem (convalescent plasma), lekarze Weiss Memorial Hospital prowadzą we współpracy z Mayo Clinic w Minnesocie.

REKLAMA

Osoby, które wyzdrowiały z COVID-19 wytworzyły przeciwciała, które neutralizują wirusa. Pobranie osocza od ozdrowieńców przetoczenie choremu może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

Doktor Suzanne Pham, która w szpitalu Weiss jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, powiedziała, że leczenie osoczem krwi zastosowano, kiedy zawiodły inne metody. Pacjent był podłączony do respiratora, ale po zastosowaniu transfuzji osocza krwi od osoby – która wcześniej została wyleczona z COVID-19 – zaczął samodzielnie oddychać.

“Nie mogłam w to uwierzyć, kiedy następnego ranka pielęgniarka zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​pacjent nie potrzebuje respiratora. W ciągu trzech dni wypisywano go ze szpitala”- dodała dr Pham.

Dwóch innych pacjentów, u których również zastosowano transfuzję osocza krwi, ma się świetnie. Zdaniem dr Phan wyniki były natychmiast zauważalne. Organizm tych pacjentów nie był wcześniej w stanie wytwarzać przeciwciał przeciwko koronawirusowi.

Zakłada się, że przeciwciała osób, które zwalczyły infekcję, mogą wzmocnić odpowiedź immunologiczną chorych, którzy wciąż się z nią zmagają, zwiększając ich szanse na wyzdrowienie. Zabieg pobierania osocza wykonuje się metodą plazmaferezy. Pobierana z żyły krew jest rozdzielana na osocze, które jest zatrzymywane, oraz na pozostałe elementy krwi, które są zwrotnie przetaczane do tej samej żyły. Na razie nie ma jednak dowodów, aby takie leczenie było skuteczne w przypadku wszystkich zakażonych.

Leczenie pacjentów ze Weiss Memorial Hospital w ramach prowadzonych badań było bezpłatne. Także szpital University of Chicago Medicine rozpoczął badania kliniczne w celu leczenia pacjentów osoczem.

(tos)

REKLAMA

2105389108 views

REKLAMA

2105389341 views

REKLAMA

2107185733 views

REKLAMA

2105389484 views

REKLAMA

2105389584 views

REKLAMA

2105389693 views