REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Pacjent z koronawirusem wyleczony osoczem krwi w szpitalu Weiss Memorial w Chicago

Pacjent z koronawirusem wyleczony osoczem krwi w szpitalu Weiss Memorial w Chicago

-

Lekarze z chicagowskiego szpitala Weiss Memorial w dzielnicy Uptown na północy miasta poinformowali o wyleczeniu pacjenta z COVID-19 dzięki terapii osoczem krwi osoby, która wcześniej zwalczyła patogen i wytworzyła przeciwciała.

Chory, który został poddany leczeniu osoczem, doszedł do zdrowia i został już wypisany ze szpitala. Badania nad leczeniem osoczem (convalescent plasma), lekarze Weiss Memorial Hospital prowadzą we współpracy z Mayo Clinic w Minnesocie.

REKLAMA

2147483647 clicks

Osoby, które wyzdrowiały z COVID-19 wytworzyły przeciwciała, które neutralizują wirusa. Pobranie osocza od ozdrowieńców przetoczenie choremu może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.

Doktor Suzanne Pham, która w szpitalu Weiss jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, powiedziała, że leczenie osoczem krwi zastosowano, kiedy zawiodły inne metody. Pacjent był podłączony do respiratora, ale po zastosowaniu transfuzji osocza krwi od osoby – która wcześniej została wyleczona z COVID-19 – zaczął samodzielnie oddychać.

“Nie mogłam w to uwierzyć, kiedy następnego ranka pielęgniarka zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​pacjent nie potrzebuje respiratora. W ciągu trzech dni wypisywano go ze szpitala”- dodała dr Pham.

Dwóch innych pacjentów, u których również zastosowano transfuzję osocza krwi, ma się świetnie. Zdaniem dr Phan wyniki były natychmiast zauważalne. Organizm tych pacjentów nie był wcześniej w stanie wytwarzać przeciwciał przeciwko koronawirusowi.

Zakłada się, że przeciwciała osób, które zwalczyły infekcję, mogą wzmocnić odpowiedź immunologiczną chorych, którzy wciąż się z nią zmagają, zwiększając ich szanse na wyzdrowienie. Zabieg pobierania osocza wykonuje się metodą plazmaferezy. Pobierana z żyły krew jest rozdzielana na osocze, które jest zatrzymywane, oraz na pozostałe elementy krwi, które są zwrotnie przetaczane do tej samej żyły. Na razie nie ma jednak dowodów, aby takie leczenie było skuteczne w przypadku wszystkich zakażonych.

Leczenie pacjentów ze Weiss Memorial Hospital w ramach prowadzonych badań było bezpłatne. Także szpital University of Chicago Medicine rozpoczął badania kliniczne w celu leczenia pacjentów osoczem.

(tos)

REKLAMA

2131856375 views

REKLAMA

REKLAMA

2131856390 views

REKLAMA

REKLAMA

2133652710 views

REKLAMA

2131856400 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

REKLAMA

2131856403 views

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

Ania Wilkowski

REKLAMA

2131856407 views