0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPace proponuje system ekspresowych autobusów

Pace proponuje system ekspresowych autobusów

-

Rozwinięta sieć ekspresowych autobusów zmieni sposób podróżowania mieszkańców sześciu powiatów w Illinois w myśl planu przedstawionego przez firmę komunikacji miejskiej Pace.

Linie ekspresowych autobusów połączą podchicagowskie przedmieścia Naperville, Elgin czy Elk Grove Village z międzynarodowym lotniskiem O’Hare. Szybkie autobusy przewiozą pasażerów z McHenry na południe do Oswego ulicą Randall Road lub po Dempster Street z Evanston do portu lotniczego. Autobusy będą kursować poboczem autostrad Jane Adams i Edens, w ten sposób omijając korki.

REKLAMA

− Naszym celem jest wprowadzenie systemu szybkiej i bezpiecznej komunikacji. Wiemy, że jedyne czego ludzie pragną, to możliwość podróżowania szybciej niż własnym samochodem − powiedział dyrektor wykonawczy Pace T.J. Ross.

Koszt realizacji planu wprowadzenia nowego systemu w życie Ross ocenia na 2,3 mld dolarów. Uznaje jednak za nierealistyczne oczekiwania, że większość tej sumy wyłożą władze federalne. Przedstawiciele Pace twierdzą równocześnie, że z tym ambitnym planem powinien się zapoznać Kongres USA, co być może skłoni go do złożenia własnej propozycji finansowania projektu.

Istniejący system szybkiej komunikacji ART to autobusy kursujące w regularnym ruchu ulicznym w przeciwieństwie do  autobusów korzystających z własnego pasa, jaki CTA zamierza przykładowo stworzyć na Ashland Avenue. Pace proponuje ustanowienie 24 tras ART na 55 milach dróg od powiatu McHenry do Will. Serwis nazwany Pulse byłby obsługiwany przez specjalnie oznakowane autobusy. Przystanki Pulse oferowałyby pasażerom m.in. usługi Wi-Fi i informacje o czasie przyjazdu najbliższego autobusu.

Nie czekając na federalne fundusze, Pace zamierza utworzyć pierwszy korytarz ART wzdłuż Milwaukee Avenue  od stacji Jefferson Park  do galerii handlowej Golf Mill w Niles.

(ak)

fot.Steven Vance/Flickr

REKLAMA

2127123280 views

REKLAMA

REKLAMA

2127123297 views

REKLAMA

REKLAMA

2128919617 views

REKLAMA

2127123307 views

REKLAMA

2127123311 views

REKLAMA

2127123315 views