REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Otwarcie sezonu plażowego. Nie mylić z letnim

Otwarcie sezonu plażowego. Nie mylić z letnim

-

fot.Alanscottwalker/Wikipedia

Oficjalny początek letniego sezonu już w najbliższy piątek! Przynajmniej na chicagowskich plażach, bo na letnią pogodę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

26 maja otwartych zostanie 26 chicagowskich plaż. Będzie można z nich korzystać do 4 września, codziennie, w godzinach 6.00-23.00. Ratownicy będą dyżurować na chicagowskich plażach codziennie od godz. 11 do 19 .

W związku z rozpoczęciem sezonu plażowego warto przypomnieć, co oznaczają kolory flag wywieszanych codziennie na stanowiskach ratowników. Flaga w kolorze zielonym informuje, że kąpiel jest dozwolona. Żółta to sygnał, że do wody wchodzimy na własną odpowiedzialność, ze względu na podwyższone stężenie bakterii w jeziorze, lub wyższe niż zwykle fale. Natomiast czerwona chorągiewka oznacza kategoryczny zakaz kąpieli.

Chicagowskie plaże są tłumnie odwiedzane w sezonie letnim. W przeciętny weekend przychodzi na nie 100 tysięcy osób dziennie, natomiast w dni robocze korzysta z nich średnio około 60 tysięcy ludzi. Niestety w tym roku otwarciu sezonu plażowego nie towarzyszy letnia aura. Na najbliższe dwa tygodnie meteorolodzy zapowiadają pogodę niesprzyjającą plażowaniu – będzie chłodno, pochmurno i deszczowo.
(mm,gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks