REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ostrzeżenie przed silnymi wiatrami

Ostrzeżenie przed silnymi wiatrami

-

fot.Tannen Maury/EPA
fot.Tannen Maury/EPA

Co najmniej do godz. 8 wieczorem w środę obowiązuje ostrzeżenie przed silnymi wiatrami, których prędkość może dochodzić w porywach do 60 mil na godz. (95 km na godz.). Władze przypominają o zabezpieczeniu rzeczy znajdujących się na zewnątrz budynków; przedmioty o lżejszej wadze powinny być wniesione do środka.

REKLAMA

Zgodnie z danymi krajowych służb meteorologicznych (National Weather Service i AccuWeather) to już drugi niebezpieczny front atmosferyczny, który przechodzi przez północne i centralne rejony Illinois.

W nocy z wtorku na środę stan Lincolna nawiedziła seria burz z piorunami, gwałtownymi ulewami, gradem i wichurami. W kilku powiatach, m.in. w Kankakee, Bureau i Ogle, obowiązywały ostrzeżenia przed tornado. W miejscowości St. Anne w powiecie Kankakee pojawiła się nawet trąba powietrzna, która jednak nie dotknęła ziemi. Wichury spowodowały wiele szkód − powaliły drzewa i pozrywały linie wysokiego napięcia pozbawiając mieszkańców prądu na wiele godzin, zakłóciły też pracę lotnisk.

Synoptycy zapowiadają stabilizację warunków atmosferycznych w najbliższych dniach z częściowym zachmurzeniem i z nieco niższymi temperaturami − od 30 st F (-1 C) w nocy do 50 (10 C) w dzień.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks