REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ostrzeżenie o oszustwie "na tajemniczego klienta"

Ostrzeżenie o oszustwie “na tajemniczego klienta”

-

Eksperci ds. konsumenckich i Better Business Bureau informują o nowej formie oszustwa. Wielu mieszkańców Chicago otrzymuje ofertę łatwego zarobienia blisko 2 tys. dol., tyle tylko, że w efekcie, o taką kwotę uszczupla sie nasz konto.

Jak donosi ABC 7 Chicago, odbiorca internetowej reklamy zgłasza chęć pracy jako “mystery shopper” (tajemniczy klient), który zarabia przekazując agencji swoje uwagi o jakości obsługi klienta w wybranym sklepie. Po kilku dniach otrzymuje przesyłkę za pośrednictwem FedEx-u z instrukcją i czekiem na ponad 1800 dolarów. Może zatrzymać 200 dol. za pierwszą wykonaną pracę polegającą na ocenie działania usługi przekazu pieniędzy (money wire transfer service),  resztę odbiorca musi wysłać taką samą drogą na wskazany adres.

REKLAMA

Przysłany czek jest sfałszowany tak dobrze, że bank przyjmuje go bez zastrzeżeń i dopiero później – stwierdzając podróbkę – obciąża jego wartością klienta.

Vince North, właściciel Norton Norris, działającej w śródmieściu Chicago legalnej agencji “tajemniczych kupujących”, twierdzi, że żadna uczciwa oferta nie przewidywuje przesyłania pieniędzy do nadawcy.

Better Business Bureau ostrzega, aby nigdy nie wpłacać do banku czeku od nieznajomej osoby, firmy lub organizacji. A już tym bardziej – wypłacać z konta oszczędności i wysyłąć ich do firm, których status jest trudny do zweryfikowania. (kc)

fot.Peter Steffen/EPA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks