REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ostrzeżenia o włamaniach na północnych przedmieściach

Ostrzeżenia o włamaniach na północnych przedmieściach

-

Złodzieje uciekają się do podstępu, na przykład wywabienia mieszkańców z domu, by dokonać włamania – ostrzega policja w Northfield. Na północnych przedmieściach doszło ostatnio do kilku podobnych incydentów, w tym kradzieży drogocennej biżuterii.

Przestępcy najpierw próbują skłonić domownika do opuszczenia domu, by sprawdził coś na posesji. W tym czasie ukrywający się w pobliżu wspólnicy wchodzą do mieszkania i dokonują kradzieży, korzystając z roztargnienia właściciela.

REKLAMA

Celem padają głównie seniorzy, a podejrzani podają się za przedstawicieli miasta lub miejscowości, którzy muszą sprawdzić na przykład instalację wodociągową.

Ostatni incydent miał miejsce w Northfield 8 stycznia, gdy przestępca chciał rozmawiać o konieczności podcięcia drzewa na posesji. Próbował wejść do domu, ale uciekł do samochodu, gdy właściciel zamknął drzwi. Zaś 22 grudnia trzej osobnicy, podając się za konserwatorów, ukradli biżuterię wartą tysiące dolarów.

Podobne zajścia odnotowano w Glencoe, Winnetce, Northbrook, Deerfield i Glenview. Policja zaleca, by nie otwierać drzwi nieznajomym, a gdy ktoś podaje się za pracownika komunalnego, pytać o identyfikator i dzwonić do usługodawcy w celu weryfikacji serwisu.
(as)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bitwa Warszawska 1920

Demony i medycyna

Operacja Gideon

Polowanie na pytony

Rosyjski zbieg w USA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks