REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOstatnia debata kandydatów na gubernatora

Ostatnia debata kandydatów na gubernatora

-

Stojąc po raz ostatni twarzą w twarz podczas obecnej kampanii wyborczej, kandydaci na gubernatora Illinois zarzucali sobie błędy i niedociągnięcia, które rzekomo pozbawiają ich kwalifikacji do objęcia urzędu.

Godzinna debata, której gospodarzem była League of Women Voters of Illinois i która była transmitowana przez telewizję WLS-Ch.7, odbyła się w pierwszym dniu okresu wczesnego głosowania i nieco ponad dwa tygodnie przed zaplanowaną na 4 listopada elekcją.

REKLAMA

Poniedziałkowa debata była ostatnim forum dla demokratycznego gubernatora ubiegającego się o drugą kadencję i republikańskiego pretendenta, by przekonać wyborców do swej wizji przyszłości politycznej stanu. Obie kampanie wydały już miliony dolarów na reklamy w mediach przedstawiające przeciwnika w negatywnym świetle.

Ogółem obaj rywale zebrali ponad 80 mln dol. − Rauner 55,8 mln dol., Quinn 23,3 miliony. Rauner z własnej kieszeni na cele kampanijne wyłożył 20,1 mln dol., w tym dodatkowe 1,5 mln dol., które zgłosił w poniedziałek do stanowej Rady Wyborczej. Jednocześnie rozpoczął serię negatywnych reklam przeciw demokratycznemu rywalowi.

Podczas debaty republikanin krytykował Quinna, utrzymując spokojny ton. Podkreślał także swoje sukcesy biznesowe, a jednak zająknął się, gdy miał wymienić założoną przez siebie firmę, która przyczyniła się do wzrostu zatrudnienia w Illinois. Rauner nie wymienił ani jednego takiego przedsiębiorstwa kierując uwagę widowni na portal swej byłej firmy inwestycyjnej GTCR . Tam rzekomo ma się znajdować lista „zawierająca nazwy setek firm, które każdy może sobie obejrzeć”.

Quinn stwierdził, że Rauner zamierza sobie przyznać milionowe ulgi podatkowe przy jednoczesnym  obcięciu stanowego budżetu na edukację. − Jestem przeciw ulgom podatkowym dla bogatych − zapewniał demokrata.

Rauner natomiast przypominał, że Quinn prowadzi kampanię opartą na „insynuacjach i zniekształceniach”, koncentrując swe ataki na bogactwie republikanów.
Gubernator zakończył wystąpienie przypominając swoje osiągnięcia na obecnym stanowisku i ostrzegając przed posunięciami, które podejmie Rauner, gdyby wygrał wybory. Republikanin zaś zapewnił o swojej miłości do Illinois i przywołał listę błędów swojego rywala. (ak)

 

Na zdjęciu: Pat Quin (z lewej) i Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

REKLAMA

2097906281 views

REKLAMA

REKLAMA

2097906514 views

REKLAMA

REKLAMA

2099702906 views

REKLAMA

2097906657 views

REKLAMA

2097906758 views

REKLAMA

2097906868 views