REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ostatni pas startowy na O’Hare

Ostatni pas startowy na O’Hare

-

Wielki projekt ekspansji międzynarodowego lotniska O’Hare zbliża się ku końcowi. Rozpoczęła się budowa ostatniego pasa startowego, który ujęto w O’Hare Modernization Program.

W ramach projektu modernizacji O’Hare, jednego z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie, rozbudowywane są nie tylko pasy startowe, ale także terminale. Projekty, które już zostały zakończone, pozwalają na zwiększenie częstotliwości startów samolotów – poinformowała Federalna Agencja ds. Lotnictwa (FAA).

REKLAMA

Władze Chicago spodziewają się, że pozostałe prace związane z modernizacją pasów startowych zakończą się w ciągu najbliższych dwóch lat. „To kluczowa kwestia dla utrzymania pozycji lidera w ruchu lotniczym” – czytamy w oświadczeniu władz miasta.

W marcu Rada Miasta zatwierdziła przeznaczenie 8,5 miliarda dolarów na program modernizacji lotniska, a komisja ds. finansów wyraziła zgodę na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 4 miliardów dol. na rozpoczęcie 8-letniego projektu. Dzięki inwestycjom powstanie ponad 60 tys. nowych miejsc pracy.

To największa i najdroższa rozbudowa w historii O’Hare. Terminal 2 zostanie zastąpiony nowym globalnym, a Terminale 1,3 i 5 zostaną rozbudowane. Liczba bramek na lotnisku zwiększy się z 180 do 220. Ta część projektu ma zostać zakończona przed 2026 rokiem.

(tos)

fot.City of Chicago

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks