REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOstateczny termin przedłużenia praw jazdy w Illinois upływa 1 grudnia

Ostateczny termin przedłużenia praw jazdy w Illinois upływa 1 grudnia

-

1 grudnia ostatecznie upływa w Illinois termin ważności praw jazdy i dowodów tożsamości nieprzedłużanych z powodu pandemii. Choć Biuro Sekretarza Stanu wielokrotnie przesuwało ten termin, tym razem posiadacze wygasłych dokumentów mają czas tylko do czwartku, aby dopełnić formalności.

Terminy wygaśnięcia praw jazdy i kart ID w Illinois były kilkakrotnie przesuwane od wiosny 2020 roku, kiedy z powodu pandemii COVID-19 zamknięto placówki sekretarza stanu świadczące usługi dla kierowców.

REKLAMA

Od tego czasu rozszerzono program odnawiania praw jazdy i dowodów ID online. Kwalifikujący się kierowcy otrzymywali listy z Biura Sekretarza Stanu ze specjalnym numerem PIN, który umożliwiał załatwienie sprawy przez internet bez konieczności osobistej wizyty w placówce.

Kierowcy z Illinois mogli także zadzwonić pod numer (217) 785-1424, aby dowiedzieć się, czy kwalifikują się do odnowienia swoich dokumentów online i uzyskać numer PIN.

W niektórych przypadkach nadal wymagana jest jednak osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Sekretarz Stanu Jesse White w dalszym ciągu zachęca mieszkańców Illinois do załatwiania spraw online na stronie Illinois Secretary of State Office: ilsos.gov. Oprócz odnowienia prawa jazdy i dowodu osobistego ID przez kwalifikujące się osoby, usługi online obejmują uzyskanie duplikatu prawa jazdy lub karty ID, zamówienie kartoteki kierowcy i zakup naklejek na tablice rejestracyjne.

Przypominamy, że rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do przepisów o REAL ID.

Po tej dacie tylko posiadacze amerykańskiego paszportu lub prawa jazdy lub karty ID ze złotą gwiazdką w prawym górnym rogu będą mieli wstęp na pokład samolotów rejsu krajowego i do większości urzędów państwowych.

Prawa jazdy i karty ID w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu.

(jm)

REKLAMA

2097755010 views

REKLAMA

REKLAMA

2097755244 views

REKLAMA

REKLAMA

2099551636 views

REKLAMA

2097755387 views

REKLAMA

2097755488 views

REKLAMA

2097755598 views