REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOkryta żałobą Mokena czeka na powrót 19-letniego żołnierza

Okryta żałobą Mokena czeka na powrót 19-letniego żołnierza

-

19-letni Aaron Toppen z miejscowości Mokena (południowe przedmieścia Chicago) zawsze chciał być żołnierzem. Do Afganistanu został wysłany w marcu tego roku. W poniedziałek znajdował się w grupie pięciu amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w wyniku pomyłkowego ostrzału z koalicyjnego śmigłowca.

Aaron Toppen fot.US Army
Aaron Toppen fot.US Army

REKLAMA

W rozmowie z “Chicago Sun-Times” siostra Toppena, Amanda Gralewski, mówiła, że w środku nocy sierżant i kapłan wojskowy złożyli wizytę w domu jej matki, by powiadomić o tragicznej stracie. − Aaron był  zabawnym dzieciakiem, uwielbiał wędkarstwo, kochał przyjaciół i wszystkie zajęcia na zewnątrz. Miał dobre serce. W razie potrzeby oddałby własną koszulę − wspomina siostra żołnierza.

Aaron Toppen w ubiegłym roku ukończył liceum Lincoln-Way East. Do armii wstąpił w lipcu ubiegłego roku. Podstawowe szkolenie przeszedł w Fort Benning w stanie Georgia. Stamtąd skierownao go do 4. brygady z siedzibą w Fort Carson w Kolorado, gdzie przygotowywano żołnierzy do wyjazdu do Afganistanu.

Matka Aarona, Pam Toppen, pociesza się tym, że syn nie cierpiał. Przyznaje, że odczuwała lęk, gdy powiedział, że wstępuje do armii. Wiedząc, że nic go nie powstrzyma, sama zawiozła go do punktu poborowego.

Podczas konferencji prasowej wuj Aarona, Jack Winter, mówił o niewyobrażalnej stracie, jaką cała rodzina odczuwa po jego śmierci: “Wolność, jaką cieszymy się w tym najwspanialszym kraju świata, ma bardzo wysoką cenę”. Babka chłopca-żołnierza dodała: “Bóg za bardzo pośpieszył się z odebraniem go rodzinie”.

Okryta żałobą Mokena przygotowuje się do powrotu Aarona. (eg)

REKLAMA

2128641808 views

REKLAMA

REKLAMA

2128641824 views

REKLAMA

REKLAMA

2130438144 views

REKLAMA

2128641834 views

REKLAMA

2128641838 views

REKLAMA

2128641842 views