REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOkoliczności utonięcia marynarza w Waukegan ciągle nieustalone

Okoliczności utonięcia marynarza w Waukegan ciągle nieustalone

-


Biuro koronera powiatu Lake nie ustaliło okoliczności śmierci 21-letniego marynarza Seamusa Graya, którego zwłoki wyłowiono w kwietniu z jeziora Michigan w Waukegan. Gray zaginął w nocy 18 marca po wyjściu z baru na północnych przedmieściach. Koroner orzekł wcześniej, że sekcja zwłok wskazuje na utonięcie jako przyczynę śmierci marynarza pochodzącego z Florydy.Zwłoki w jeziorze 19 kwietnia zauważyli pracownicy elektrowni ComEd, którzy wykonywali rutynowe prace w pobliżu przystani Waukegan. Policja z tych północnych przedmieść ustaliła, że opis ciała i ubrania pasuje do marynarza marynarki wojennej (U.S. Navy) 21-letniego Seamusa Graya, który zaginął 18 marca.

Biuro koronera powiatu Lake po przeprowadzonej autopsji wskazało na utonięcie jako przyczynę śmierci Graya. „Nie ma dowodów na znaczące obrażenia, które przyczyniłyby się do jego śmierci” – napisał koroner w oświadczeniu. Po przeprowadzeniu badań toksykologicznych biuro koronera 27 maja poinformowało, że jednak nie jest w stanie ustalić rodzaju śmierci (manner of death) na podstawie zakończonego śledztwa. Rodzaj śmierci jest zwykle określany jako samobójstwo, zabójstwo, wypadek lub śmierć naturalna.
Wyniki badań toksykologicznych wykazały, że poziom alkoholu we krwi Graya wynosił 1,4 promila. Nie miał żadnych znaczących obrażeń na ciele.
Seamus Gray po raz ostatni widziany był w sobotę, 18 marca ok. godz. 1.30 am, jak opuszczał bar Ibiza na North Genesee Street w Waukegan na północnych przedmieściach. Do baru udał się ze swojej bazy, by celebrować irlandzkie święto Dnia św. Patryka.
Menedżer baru powiedział, że Gray był nietrzeźwy i został poproszony o wyjście z lokalu, który był już zamykany. Na nagraniu z monitoringu widać, jak po wyjściu zaczepiło go kilka osób, a potem idzie sam tylną uliczką w stronę jeziora i przystani Waukegan Harbor.
Zastępca komendanta policji w Waukegan Brian Mullen powiedział, że Gray miał wrócić do swojej bazy (Naval Base Great Lakes) w sobotę, 18 kwietnia do godz. 2 am, ale ślad po nim zaginął po wyjściu z baru.
Pochodzący z Florydy 21-latek był rekrutem Surface Warfare Engineering School Command w bazie marynarki Naval Station Great Lakes. Śledztwo w sprawie śmierci Graya było przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Departament Policji w Waukegan, jednostkę śledczą marynarki – U.S. Naval Criminal Investigative Service (NCIS) oraz biuro koronera powiatu Lake.
(tos)

REKLAMA

2094043294 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043578 views

REKLAMA

2095840027 views

REKLAMA

2094043828 views

REKLAMA

2094043966 views

REKLAMA

2094044107 views