REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoO’Hare najwyżej w światowym rankingu pod względem liczby połączeńSłabo pod względem satysfakcji...

O’Hare najwyżej w światowym rankingu pod względem liczby połączeń
Słabo pod względem satysfakcji konsumentów

-

Chicagowskie lotnisko O’Hare w najnowszych rankingach zostało uznane najlepszym lotniskiem świata pod względem liczby połączeń, a jednocześnie słabo zaspokajającym potrzeby konsumenta w Ameryce Północnej.

REKLAMA

Chicagowskie lotnisko O’Hare wiedzie prym na świecie biorąc pod uwagę ilość połączeń lotniczych w 2022 roku – podało tegoroczne badanie Megahub Connectivity Index przeprowadzone przez firmę  Official Aviation Guide (OAG). Lotnisko pierwszy raz od 6 lat powraca jako numer 1. 

Burmistrz miasta Lori Lightfoot powiedziała 21 września, że jest dumna z chicagowskiego  O’Hare, które oferuje tak liczne połączenia  krajowe  i światowe, a zarazem pozostaje jednym z większych oraz najlepszych  lotnisk świata.

Lotnisko zajęło 3. miejsce pod względem wielkości na świecie, jeśli weźmiemy pod uwagę  liczbę podróżujących turystów. Oferuje 66 połączeń międzynarodowych między Stanami Zjednoczonymi a resztą świata, a ich ilość będzie się stale zwiększać.

O’Hare jest w trakcie rozbudowy. W planach są dodatkowe terminale, tunele, hotele, restauracje i wiele więcej. Wszystko po to, by podnieść zadowolenie konsumenta i przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Nawet opóźnienia samolotów zostały zredukowane do 65% – jak podaje Chicago Department of Aviation.

W rankingu pięciu najlepszych lotnisk amerykańskich pod względem ilości połączeń zaraz po O’Hare znalazły się kolejno lotniska w Dallas/Fort Worth, Atlanta Hartsfiels-Jackson, Seattle-Tacoma i Denver International.

Chicagowianie mają podwójny powód do dumy, gdyż drugie chicagowskie międzynarodowe lotnisko – Midway zajmuje 19. miejsce w USA pod względem połączeń krajowych na liście OAG. Według władz, więcej połączeń to nie tylko dobra wiadomość dla podróżujących, lecz również pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy i ekonomiczny miasta.

Choć wysoka pozycja O’Hare w rankingu może napawać dumą, z drugiej strony oba chicagowskie lotniska nie zaspokajają wystarczająco potrzeb konsumenta w Ameryce Północnej. Jak wynika z innego badania – przeprowadzonego przez J.D. Power – pod względem zadowolenia konsumentów chicagowskie lotniska uplasowały się poniżej średniej, a O’Hare znalazł się na przedostatnim miejscu.

Podróżujący skarżą się na wysokie ceny biletów, jedzenia, usług oraz brak personelu. Lotniska są przepełnione, a opóźnienia samolotów i odwołane loty, chociaż zostały zminimalizowane, nadal stanowią ogromny problem.

Doroczną ankietę przeprowadzono wśród 26,5 tys. amerykańskich  oraz kanadyjskich pasażerów między sierpniem 2021 roku a lipcem 2022.

(dg)

REKLAMA

2102829929 views

REKLAMA

2102830162 views

REKLAMA

2104626554 views

REKLAMA

2102830305 views

REKLAMA

2102830404 views

REKLAMA

2102830513 views