REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Office Depot przenosi się z Illinois na Florydę

Office Depot przenosi się z Illinois na Florydę

-

Ulgi podatkowe, które ma zaproponować firmie Office Depot projekt nowego prawa stanowego, nie zachęciły jej jednak do pozostania w Illinois.

office depot
fot. Ildar Sagdejev/Wikipedia

REKLAMA

Przedsiębiorstwo powstałe z połączenia OfficeMax w Naperville i Office Depot na Florydzie uważa, że lokalizacja we florydzkim Boca Raton będzie bardziej sprzyjała wzrostowi dochodów.

Senator stanowy Tom Cullerton popierał ustawę zachęcającą firmę do pozostania w Illinois w zamian za stworzenie 200 nowych miejsc pracy. Senat przyjął ustawę, ale Izba Reprezentantów ogłosiła przerwę w obradach przed rozpatrzeniem projektu. Cullerton skrytykował takie podejście do sprawy argumentując, że brak jej zatwierdzenia nie sprzyja utrzymaniu biznesów na terenie stanu.

Przerwa w obradach Izby spowodowała również odłożenie na później obrad nad projektami zachęt ekonomicznych dla agrobiznesu Archer Daniels Midland i dystrybutora chemicznego Univar. Obydwa przedsiębiorstwa ujawniły, że mają propozycje przenosin do innych stanów.

Republikańska posłanka stanowa z Naperville, Darlene Senger, zarzuca marszałkowi Izby Michaelowi Madiganowi, że przedłużające się negocjacje nad  ustawą o emeryturach wstrzymały inne prace ustawodawcze. Biuro Madigana odpiera zarzuty, twierdząc, że decyzja Office Depot nie była ściśle związana z projektem ustawy o zachętach ekonomicznych.

Główna siedziba OfficeMax znajduje się w Naperville od 2006 roku; firma ma swoje placówki w Itasce, Ottawie i Peru na terenie Illinois. W samym Naperville zatrudnia 1250 osób, zaś w pozostałych punktach na terenie stanu 800-900 osób.

Na początku roku Office Max został kupiony przez Office Depot.

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks