REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Odwołany chicagowski festiwal bluesa, muzyki gospel i house

Odwołany chicagowski festiwal bluesa, muzyki gospel i house

-

Władze Chicago odwołały we wtorek oficjalnie popularne majowe i czerwcowe festiwale muzyczne, zaznaczając jednocześnie, że los pozostałych wydarzeń kulturalnych w Wietrznym Mieście nie jest jeszcze przesądzony.

Z powodu kryzysu związanego z koronawirusem nie odbędzie się 35. Chicagowski Festiwal Muzyki Gospel (27-30 maja), 37. Chicagowski Festiwal Bluesa (5-7 czerwca) i 5. Chicagowski Festiwal i Konferencja Muzyki House (21-24 maja) – poinformował miejski Departament ds. Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych (Department of Cultural Affairs and Special Events). Odwołano również miejską paradę z okazji Memorial Day.

W związku z kryzysem spowodowanym pandemią obchodzony Rok Muzyki Chicagowskiej zostanie przedłużony do 2021 r.

Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w oświadczeniu, że choć decyzje o odwołaniu powyższych festiwali były trudne, to jednak były konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz odwiedzających. Obiecała, że w przyszłym roku Wietrzne Miasto będzie świętować sezon festiwalowy ,,jakiego Chicago nigdy nie zapomni”.

Jednocześnie władze miasta zaznaczyły, że odwołanie trzech festiwali nie przesądza oficjalnie o losach innych letnich wydarzeń kulturalnych. Organizatorzy pozostałych zachęcani są do kierowania się zaleceniami federalnych służb zdrowia.

Odbywające się co roku w Millenium Park festiwale bluesa i gospel są największymi w kraju bezpłatnymi festiwalami tych gatunków muzycznych, odbywającymi się na świeżym powietrzu.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks