REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOdwilż: powodzie i podtopienia w Chicago i okolicach

Odwilż: powodzie i podtopienia w Chicago i okolicach

-

Po mrozach i śnieżycach w Chicago w końcu  aura nieco łaskawsza, z wyższymi temperaturami, a wraz z nimi – odwilż. Mieszkańcy aglomeracji zmagają się z  podtopieniami i powodziami.

fot.Ewa Malcher
fot.Ewa Malcher

REKLAMA

Władze miasta zwracają się do mieszkańców, by zapobiegali podtopieniom poprzez m.in. posprzątanie z posesji i ulic przedmiotów, odpadów i śmieci. Gałęzie, plastikowe torby i opakowania oraz puszki − spływając ze stopionym śniegiem − mogą zablokować  studzienki ściekowe i spowodować nagromadzenie wody, która nie wsiąka w zamarznięty ciągle grunt.

Natomiast, jeśli mimo wszystko woda nie spływa do studzienek, należy jak najszybciej powiadomić o tym chicagowski departament wodociągów telefonując pod numer centrali miejskiej 311. Informację można też przekazać za pośrednictwem witryny internetowej miasta: www.cityofchicago.org

Władze Illinois wystosowały ostrzeżenie przed zagrożeniem powodziowym dla rejonów nadrzecznych. Szczególnie narażeni na zalanie są jak zwykle mieszkańcy miejscowości Des Plaines, których domy znajdują się w pobliżu rzeki Des Plaines. W najbardziej zagrożonych okolicach  ustawiono zapory przeciwpowodziowe z worków z piaskiem.

Stanowy Departament Komunikacji i Transportu zaleca kierowcom ostrożność; niektóre drogi mogą być niebezpieczne, lub wręcz nieprzejezdne z powodu podtopień.

Ponadto władze ostrzegają przed spadającym lodem. W śródmieściu pojawiło się wiele tablic informujących o potencjalnym zagrożeniu, jakie stanowią potężne sople i fragmenty lodu spadające z budynków.

Synoptycy na czwartkowe popołudnie zapowiadają deszcze, burze  i nawałnice przy temperaturze około 55 st. F (13 st. C). Trudne warunki atmosferyczne mają utrudnić komunikację miejską i podmiejską w popołudniowego szczytu.

(ao)

REKLAMA

2119018428 views

REKLAMA

2119018526 views

REKLAMA

REKLAMA

2120814881 views

REKLAMA

2119018599 views

REKLAMA

2119018659 views

Zwierzęta warte miliony

Nigeryjski przekręt

Na tropie USS Grayback

Czarodziejskie pióro

REKLAMA

2119018710 views