REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Odra w żłobku w Palatine. Odnotowano 5 przypadków

Odra w żłobku w Palatine. Odnotowano 5 przypadków

-

Dwoje dzieci ze żłobka w podmiejskim Palatine zachorowało na odrę, pozostała trójka wykazuje objawy charakterystyczne dla tej choroby. 

Przedstawiciele Departamentu Zdrowia Powiatu Cook potwierdzili przypadki odry w Palatine. Wszystkie dzieci mają poniżej roku, a do zarażenia doszło w żłobku. Specjaliści nie mówią jeszcze o epidemii. W stanie Illinois zanotowano zaledwie 10 przypadków odry w ciągu ostatnich pięciu lat.

Żłobek zastał zamknięty; dzieci, rodzice i pracownicy placówki, którzy nie szczepili się na odrę, otrzymali zalecenia pozostania w domach przez trzy tygodnie.

Służby medyczne doradzają szczepienia przeciwko odrze, która jest chorobą zakaźną. Wirusy odry są przenoszone drogą kropelkową i są żywotne – poza organizmem pozostają aktywne nawet do 4 godzin. Zarażony odrą przenosi zarazki na 4 dni przed wystąpieniem objawów i 4 dni po ich wystąpieniu. Odra charakteryzuje się wysoką gorączką, kaszlem i charakterystyczną wysypką na całym ciele. Może zagrozić życiu, szczególnie u dzieci.

Zachorowania w Palatine są kolejnymi po stwierdzeniu odry u mężczyzny z tego samego miasta w zeszłym miesiącu. W grudniu zeszłego roku zanotowano 87 przypadków odry; do zakażenia doszło w Disneylandzie w stanie Kalifornia. Zachorowania odnotowano w stanach Arizona, Utah, Waszyngton, Kolorado, Oregon, Nebraska i Nowy Meksyk. Nie wiadomo, czy wybuch odry w Palatine jest z nimi związany.

Departament zdrowia apeluje, aby mieszkańcy północno-zachodnich przedmieść, którzy obserwują u siebie lub bliskich niepokojące objawy, niezwłocznie skontaktowali się z lekarzem. Lokalne ośrodki zdrowia prowadzą szczepienia przeciwko odrze.

(gd)

fot.Emory University Hospital/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks