REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Odpowie za nękanie byłej partnerki w internecie

Odpowie za nękanie byłej partnerki w internecie

-

Mieszkaniec Chicago został usłyszał federalne zarzuty nękania w internecie po tym, jak rozesłał nagie zdjęcia swojej byłej partnerki jej rodzinie, znajomym i kolegom z pracy, a także założył jej fałszywe konta internetowe, gdzie zamieszczał kompromitujące treści.

32-letni Vincent Storme z Chicago został aresztowany w środę 23 września pod federalnym zarzutem prześladowania za pomocą internetu.

REKLAMA

Według prokuratury federalnej, mężczyzna prześladował 26-letnią kobietę do tego stopnia, że musiała ona wyprowadzić się z miasta „ze strachu przed tym człowiekiem”. W złożonym w sądzie zawiadomieniu o przestępstwie kobieta mówi, że wcześniej były partner nękał ją fizycznie, jednak jego niezrównoważone działania w sieci w ostatnim czasie wymknęły się spod kontroli.

Po rozstaniu w maju Storme przeszukał bez wiedzy partnerki jej telefon komórkowy, a następnie wysłał jej nagie zdjęcia osobom trzecim. Mężczyzna utworzył również specjalną stronę internetową, gdzie publikował obszerne negatywne eseje na temat swojej eks, załączał tam również jej prywatne wiadomości tekstowe, niektóre o treściach seksualnych.

W czerwcu kobieta skontaktowała się z FBI zaniepokojona poczynaniami byłego partnera. Śledczym udało się powiązać stronę internetową i fałszywe konta w mediach społecznościowych z mężczyzną.

Jeżeli Vincent Storme zostanie skazany, grozi mu do pięciu lat w więzieniu federalnym.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks