REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOdnaleziono ciało zaginionego dyrektora United Airlines

Odnaleziono ciało zaginionego dyrektora United Airlines

-

Ludzkie szczątki znalezione w kompleksie leśnym Waterfall Glen Forest Preserve w pobliżu Darien to ciało Jacoba Cefolii, dyrektora wykonawczego linii United Airlines. Cefolia od sierpnia 2020 roku był uznany za zaginionego. 

Szef policji kompleksu leśnego DuPage Forest Preserve David Pederson poinformował, że szczątki ludzkie zostały znalezione w piątek 22 października przez pracowników na gęsto zarośniętym obszarze, który był wielokrotnie przeszukiwany. 

REKLAMA

Koroner powiatu DuPage ogłosił w niedzielę 24 października, że po przeprowadzonej autopsji i analizie kartoteki dentystycznej ustalono, że jest to ciało poszukiwanego 49-letniego Jacoba Cefolii. Przy szczątkach znaleziono jego przedmioty osobiste, w tym portfel i prawo jazdy. Mężczyzna miał na sobie to samo ubranie, w którym był widziany w dniu zaginięcia.

Na miejscu, gdzie odkryto szczątki ludzkie wiszące na pasku na powalonym drzewie,  nie znaleziono żadnych oznak wskazujących na udział osób trzecich. Przyczyna śmierci Cefolii nie została ustalona i pozostaje przedmiotem prowadzonego dochodzenia.

Policja w Elmhurst została powiadomiona  o zaginięciu Cefolii w dniu 8 sierpnia 2020 r. Ostatni raz był widziany 7 sierpnia ub. r. na stacji benzynowej przy Butterfield Road niedaleko Elmhurst, gdzie mieszkał. Tego samego dnia jego samochód (range rover sport) został odnaleziony w okolicy kompleksu leśnego Waterfall Glen. Od tego czasu prowadzono szeroko zakrojone poszukiwania mężczyzny, w których brały udział jednostki ze specjalnie przeszkolonymi do tego celu psami. 

Jacob Cefolia był wiceprezesem ds. światowej sprzedaży w United Airlines i nadzorował pracę co najmniej 725 osób w biurach od  Hongkongu przez Londyn po Tel Awiw. Mężczyzna był rozwiedziony i jak ustaliła policja spotykał się z kobietami w różnych miastach, które zapoznawał za pomocą aplikacji randkowych. 

6 sierpnia 2020 r., dzień przed zniknięciem Cefolii, jak dowiedziała się stacja NBC, policja z Elmhurst pojawiła się w jego domu z „nakazem przeszukania i zebrania dowodów”. Policja odmówiła komentarza na temat śledztwa, a Cefolia nigdy nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Zaginięcie Cefolii zgłosiła policji jego była żona Kristine, bo nie odpowiadał od 6 sierpnia na jej telefony i wiadomości tekstowe.  Para wychowywała nastoletnie bliźnięta. 

Znajomy mężczyzny, pilot United Airlines, powiedział policji, że Cefolia był w ogromnym stresie i martwił się o swoje finanse. Z powodu spadku ruchu lotniczego w okresie pandemii koronawirusa  doświadczył „50-procentową redukcję wynagrodzenia, a jednocześnie płacił taką samą kwotę, jaką uzgodniono w ugodzie rozwodowej”.

Przyjaciel powiedział także policji, że Cefolia był „zmartwiony, ponieważ był odpowiedzialny za zwolnienie dużej liczby pracowników United z powodu spowolnienia gospodarczego”.

Joanna Trzos

j.trzos@zwiazkowy.com

Leave a Reply

REKLAMA

2116387661 views

REKLAMA

REKLAMA

2116387873 views

REKLAMA

REKLAMA

2118184249 views

REKLAMA

2116387991 views

REKLAMA

2116388078 views

REKLAMA

2116388172 views