REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Odmówili przewozu alkoholu, zostali zwolnieni

Odmówili przewozu alkoholu, zostali zwolnieni

-

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Sąd w podchicagowskiej Peorii przyznał odszkodowania w wysokości 240 tys. dol. dwóm kierowcom ciężarówek, którzy z powodów religijnych odmówili przewozu alkoholu i zostali zwolnieni z pracy. Sąd uznał zwolnienie za dyskryminację ze względów religijnych.

REKLAMA

Mahad Abass Mohamed i Abdikarim Hassan Bulshale pracowali jako kierowcy ciężarówek w firmie przewozowej Star Transport Inc. w Morton Grove. W 2009 r. mężczyźni odmówili przewozu alkoholu, tłumacząc odmowę względami natury religijnej. Jako praktykujący muzułmanie uznali, że przewóz napojów wyskokowych stoi w sprzeczności z wyznawanymi przez nich wartościami. Za odmowę wykonania polecenia mężczyźni zostali zwolnieni z pracy.

Kierowcy złożyli skargi w zajmującej się prawami pracowniczymi komisji ds. równości zatrudnienia (U.S. Equal Employment Opportunity Commission), która przez ponad rok próbowała doprowadzić zwaśnione strony do porozumienia. Bezskutecznie, w 2013 r. do sądu wpłynął pozew przeciwko Star Transport Inc., w którym zwolnieni kierowcy skarżyli sie na dyskryminację i żadali zadośćuczynienia.

W trakcie procesu okazało się, że firma transportowa nie prowadziła wymaganych treningów pracowniczych dotyczących zagadnień dyskryminacji. Sędzia sądu okręgowego w Peorii James Shadid uznał zwolnienie kierowców za przejaw dyskryminacji na tle religijnym i przyznał im odszkodowania w wysokości 240 tys. dolarów. Wypłata odszkodowań staje jednak pod znakiem zapytania, ponieważ Star Transport Inc. w zeszłym roku ogłosiła upadłość i zaprzestała działalności.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

Kurtyzana cesarzową

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks