REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Odeszła Cecylia Celina Rożnowska – Cześć Jej Pamięci!

Odeszła Cecylia Celina Rożnowska – Cześć Jej Pamięci!

-

Zmarła Cecylia Celina Rożnowska, pedagog, choreograf i etnograf, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca „Polonia” w Chicago i wcześniej w Polsce – zespołu „Warmia”. Zasłużona dla kultury polskiej śp. Cecylia Celina Rożnowska odeszła 10 stycznia 2021 roku w wieku 92 lat.

REKLAMA

Społeczność polska w USA poniosła niepowetowaną wraz z odejściem śp. Cecylii Celiny Rożnowskiej. Wychowała wiele pokoleń ambasadorów polskości – artystów, kochających folklor i kulturę ludową. W toku swojej około 60-letniej pracy artystycznej i pedagogicznej była wielokrotnie nagradzana za swój dorobek i osiągnięcia najwyższymi odznaczeniami państwowymi w Polsce oraz w USA. W 2007 roku pełniła w Chicago funkcję wielkiego marszałka Parady 3 Maja.

Pod jej kierownictwem zespół Polonia zdobywał uznanie i nagrody na festiwalach folklorystycznych na całym świecie. Jej dzieło kontynuują córka Anna Krysiński i wnuczka Jaclyn Krysiński. W imieniu wydawcy, zespołu i czytelników „Dziennika Związkowego” przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Bliskim Zmarłej śp. Cecylii Celiny Rożnowskiej.

Cześć Jej Pamięci!

(Redakcja)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

Romantyczny twardziel

REKLAMA

REKLAMA