REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOdcięcie prądu czy gazu za niezapłacone rachunki dopiero na wiosnę

Odcięcie prądu czy gazu za niezapłacone rachunki dopiero na wiosnę

-

Do 31 marca przyszłego roku nie będzie odcinania gazu czy prądu za niezapłacone rachunki  zadłużonym mieszkańcom Illinois, którzy mają problemy finansowe z powodu pandemii koronawirusa. 

O przedłużeniu moratorium przez zakłady gazownicze Peoples Gas, elektrownie Commonwealth Edison i Ameren oraz inne zakłady użyteczności publicznej poinformowała w środę Izba Handlowa stanu Illinois (ICC). 

REKLAMA

Dobrowolne porozumienie ze strony zakładów jest przedłużeniem moratorium na odłączanie prądu, gazu i wody ogłoszonego na początku tego miesiąca. Pierwotnie większość zakładów energetycznych zgodziła się na przedłużenie moratorium tylko do końca września, a Ameren i ComEd do 10 września.

Ostatnia umowa została zawarta zaledwie kilka dni po wysłaniu przez stanową Izbę Handlową listu do zakładów użyteczności publicznej  w Illinois z prośbą o przedłużenie moratorium do końca marca.

„Rodziny z niskimi dochodami i osoby dotknięte COVID-19 nie powinny obawiać się utraty podstawowych usług, takich jak prąd, ciepło czy woda pitna. Dobrowolne działania tych zakładów użyteczności publicznej zapewni takim obywatelom spokój ducha w okresie zbliżającej się zimy” – czytamy w oświadczeniu prezes Illinois Commerce Commission Carrie Zalewski. 

Moratorium obejmuje odbiorców indywidualnych z niskimi dochodami, którzy kwalifikują się do pomocy w ramach Low Income Energy Assistance Program oraz tych, którzy zostali finansowo dotknięci pandemią COVID-19. 

ICC podkreśla, że ​​klienci muszą zadzwonić do firmy użyteczności publicznej w przypadku trudności z zapłaceniem rachunku za prąd, gaz czy wodę. Pomoc w odroczeniach płatności jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, które mają obecnie trudności z uregulowaniem rachunków. 

Oprócz firm Ameren i ComEd, w gronie zakładów użyteczności publicznej, które zgodziły się przedłużyć moratorium do 31 marca, znalazły się Aqua Illinois, Illinois American Water, Peoples Gas i North Shore Gas oraz Utility Services of Illinois.

(tos)

REKLAMA

2115398099 views

REKLAMA

2115398331 views

REKLAMA

REKLAMA

2117194721 views

REKLAMA

2115398471 views

REKLAMA

2115398570 views

REKLAMA

2115398678 views