REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Od przyszłego tygodnia 6 punktów masowych szczepień w Chicago. Szczepienia wciąż tylko...

Od przyszłego tygodnia 6 punktów masowych szczepień w Chicago. Szczepienia wciąż tylko dla grup priorytetowych

-

Kolejne trzy punkty masowych szczepień przeciw COVID-19 powstają w Chicago. Burmistrz i służby zdrowia publicznego zapowiedziały, że w przyszłym tygodniu Chicago wkroczy w kolejną fazę szczepień. W Wietrznym Mieście trwają szczepienia pracowników służby zdrowia, personelu i rezydentów domów opieki.

Łącznie sześć punktów masowych szczepień, które powstają w lokalizacjach miejskich koledży (City Colleges of Chicago) umożliwi szczepienie 25 tys. osób dziennie – poinformowały na czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Chicago Lori Lightfoot i szefowa miejskiego departamentu zdrowia publicznego, dr Allinson Arwady.

REKLAMA

W punktach będą się szczepić pracownicy służby zdrowia nie pracujący w szpitalach, lecz w klinikach i praktykach zarejestrowanych w mieście, np. dentyści, pielęgniarki szkolne itp.

Również od poniedziałku 18 stycznia pracownicy służby zdrowia będą mogli szczepić osoby po 65. roku życia, jeżeli nie mają więcej kandydatów do szczepień z grupy priorytetowej, czyli personelu medycznego.

Obecnie w ramach fazy 1a szczepieni są pracownicy służby zdrowia, personel i rezydenci domów opieki.

Szefowa miejskiego departamentu zdrowia publicznego, dr Allison Arwady, wyjaśniła, że w każdym miejskim punkcie masowym szczepień umówiona osoba będzie musiała odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących historii zdrowia i ewentualnych alergii. Na miejscu będą dostępni pielęgniarka lub lekarz, by odpowiadać na ewentualne pytania. Każda zaszczepiona osoba będzie monitorowana przez 15 lub 30 minut, w zależności od historii zdrowia.

W miejskich punktach masowych szczepień wydawana będzie szczepionka firmy Pfizer, gdyż placówki te wyposażone są w infrastrukturę do przechowywania jej w ultra niskiej temperaturze. Szczepionki Moderny zarezerwowane będą dla punktów, które nie mają tych warunków.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot podczas czwartkowej konferencji prasowej skrytykowała po raz kolejny władze federalne za zbyt małą liczbę szczepionek. Zwróciła uwagę, że w obecnym tempie zaszczepienie całego miasta zajęłoby półtora roku.

Arwady przypomniała również, że szczepionka jest i będzie bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Chicago.

Szczepienia w dalszym ciągu nie są otwarte dla ogółu mieszkańców. Według władz Chicago, najlepszym sposobem, żeby być na bieżąco z miejskim programem szczepień jest rejestracja na stronie covidcoach.chicago.gov.

Joanna Marszałek
j.marszalek@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA