REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOd piątku alkohol w barach tylko w ogródkach. Burmistrz zaostrza restrykcje

Od piątku alkohol w barach tylko w ogródkach. Burmistrz zaostrza restrykcje

-

Bary w Chicago, które nie serwują jedzenia, od piątku nie będą już mogły podawać alkoholu wewnątrz. Tę i inne restrykcje wprowadziła w poniedziałek burmistrz Lori Lightfoot w odpowiedzi na rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w mieście.

Od północy w piątek 24 lipca bary, które nie sprzedają jedzenia, mogą obsługiwać klientów tylko w swoich ogródkach, tak jak to było w trzeciej fazie popandemicznej reaktywacji gospodarki w Chicago.

REKLAMA

Jednocześnie maksymalna liczba osób przy jednym stoliku zarówno w barach, jaki i restauracjach, zostaje zmniejszona do sześciu.

Serwujące alkohol restauracje nadal mogą obsługiwać klientów wewnątrz, o ile stosują się do istniejących zaleceń epidemiologiczno-sanitarnych.

W zajęciach fitness, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, uczestniczyć będzie mogło tylko do dziesięciu osób.

Dodatkowo usługi kosmetyczne wymagające zdjęcia osłony nosa i ust (maseczki kosmetyczne, golenie itp,) nie będą dozwolone.

Od zarządców budynków wymagać się będzie ograniczenia do pięciu liczby gości wpuszczanych do mieszkania, co ma zapobiec zgromadzeniom i urządzaniu przyjęć.

Wcześniej burmistrz oraz miejskie służby zdrowia publicznego ostrzegały, że nie zawahają się powrócić do restrykcji lub wprowadzić nowych, jeśli liczba nowo zdiagnozowanych przypadków koronawirusa w Chicago przekroczy 200. W poniedziałek dzienna średnia nowych zachorowań sięgnęła 233, a wskaźnik pozytywnych testów wynosił 5,1 proc.

Dyrektor miejskiego departamentu zdrowia publicznego, dr Allison Arwady zapowiedziała, że liczba dziennych zachorowań na poziomie 400 oznaczałaby cofnięcie się miasta do fazy trzeciej, podczas której wiele aktywności znów zostanie zakazanych.

W zeszłym tygodniu burmistrz Lori Lightfoot ostrzegała, że Chicago jest “niebezpiecznie blisko” zmiany kierunku, jeśli chodzi o wygrywanie walki z koronawirusem. Ostrzegała w szczególności młodzież w wieku 18-29 lat, u której według statystyk zaobserwowano najwyższy w ostatnim czasie wskaźnik zachorowań, m.in. z powodu ignorowania zaleceń dotyczących unikania zgromadzeń i noszenia maseczek ochronnych.

(jm)

REKLAMA

2107600062 views

REKLAMA

REKLAMA

2107600294 views

REKLAMA

2109396685 views

REKLAMA

2107600435 views

REKLAMA

2107600534 views

REKLAMA

2107600642 views