REKLAMA

2126373645 views

REKLAMA

2126373641 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOd nowego roku przejrzystość w rozliczeniu wydatków stanowych

Od nowego roku przejrzystość w rozliczeniu wydatków stanowych

-

Wraz ze zwrotem podatkowym w 2014 r. podatnicy w Illinois otrzymają dodatkowy dokument − jednostronicowe rozliczenie wydatków stanowego rządu sporządzone przez republikańską rewident Judy Baar Topinkę.

wydatki-illinois
fot.Meagan Davis/Wikipedia/Judy Baar Topinka office

REKLAMA

Rozliczenie otrzymają ci podatnicy, do których zwrot podatkowy zostanie wysłany drogą pocztową. Umieszczony na nim wykres pokaże podział budżetu stanu w wysokości 35,2 mld dol. na wydatki na realizację szeregu programów, w tym edukację, służbę zdrowia czy fundusze emerytalne dla pracowników stanowych. Rewident Topinka ujawni ponadto zaległości w płaceniu rachunków, opiewające obecnie na sumę 6,7 mld dolarów.

Ok. 80 proc. podatników Illinois, którzy dokonują rozliczeń podatkowych drogą elektroniczną, informacje o wydatkach będą mogli uzyskać na portalu illinoiscomptroller.com.

Topinka zapewniła dziennikarzy, że rozliczenie pozwoli podatnikom “na lepszą kontrolę stanowych funduszy” i równocześnie zwiększy odpowiedzialność ustawodawców za wydatki naszego stanu.

− Koszt wysyłki ulotek z rozliczeniami będzie minimalny − zapewniła Topinka.

To już drugi w ciągu dwóch miesięcy krok  na drodze do zapewnienia większej przejrzystości w wydatkach stanowych funduszy. Topinka w walce o najwyższy urząd finansowy w Illinois stanie w szranki wyborcze z obecną wicegubernator Sheilą Simon. Simon złożyła podobną propozycję zwiększenia przejrzystości w wydatkach stanowych i w styczniu, na początek sezonu podatkowego, zamierza rozpocząć realizację propozycji. Urząd Podatkowy Illinois  wprowadzi w życie “pokwitowanie podatnika”  czyli internetowy kalkulator, który w przystępny sposób pozwoli podatnikom wyliczyć należne podatki oraz poznać programy, na które przeznaczane są stanowe fundusze.

Jeszcze niedawno Sheila Simon wystąpiła z ostrą krytyką Topinki za brak kontroli nad wydatkami lokalnych samorządów. Wicegubernator powołała się na przykład miasta Dixon, gdzie była rewident miejska Rita Crundwell przywłaszczyła sobie prawie 54 mln dol. pochodzących z kasy miejskiej. Crundwell została skazana na 19,5 roku pozbawienia wolności.

W odpowiedzi na krytykę  Topinka zainicjowała powstanie portalu pod nazwą “The Warehouse”, który zawiera składane stanowi finansowe sprawozdania z ok. 5,2 tys. miast, powiatów i dystryktów podatkowych.

− Gdy podatnicy kontrolują rząd, to władze rzadziej popełniają błędy − stwierdziła Topinka.

(ak)

REKLAMA

2120959326 views

REKLAMA

REKLAMA

2120959356 views

REKLAMA

REKLAMA

2122755678 views

REKLAMA

2120959369 views

REKLAMA

2120959379 views

REKLAMA

2120959384 views