REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoOd czwartku maski nieobowiązkowe w katolickich szkołach na przedmieściach

Od czwartku maski nieobowiązkowe w katolickich szkołach na przedmieściach

-

Od czwartku 10 lutego maski nie są już obowiązkowe w katolickich szkołach na większości przedmieść Chicago – ogłosiła Archidiecezja Chicagowska. W samym Chicago oraz miejscowościach, gdzie obowiązują lokalne przepisy nakazujące ich noszenie, maski w szkołach na razie pozostają.

W liście do szkolnych rodzin z wtorku 8 lutego szef ds. oświaty w Archidiecezji Chicagowskiej Greg Richmond napisał, że liczba przypadków COVID-19 w szkołach katolickich jest na tyle niska, że maski nie muszą już być obowiązkowe. Zaznaczył, że poluzowanie restrykcji nie dotyczy lokalizacji, w których nadal obowiązuje wymóg noszenia masek w szkołach wydany przez lokalne departamenty zdrowia. Jednym z takich miejsc jest Chicago.

REKLAMA

Richmond zwrócił uwagę, że wskaźnik pozytywnych wyników testów na COVID-19 wśród uczniów szkół katolickich nie przekracza obecnie 3 procent, a blisko połowa szkół nie zgłasza żadnych przypadków zakażenia patogenem.

„Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu opcjonalnych masek w miejscach, gdzie nie są one wymagane przez lokalne władze ds. zdrowia i dalsze wymaganie masek w szkołach, gdzie są one wymagane przez lokalne samorządy” – napisał Richmond.

Maski nadal będą zatem wymagane w szkołach katolickich w Chicago, Oak Park i Evanston, gdzie obowiązują przepisy samorządów lokalnych. W szkołach katolickich na pozostałych przedmieściach powiatu Cook oraz w powiecie Lake od czwartku 10 lutego maski są opcjonalne.

Archidiecezja przypomina, że nawet w szkołach, gdzie maski nie będą już wymagane, nadal obowiązują wszystkie inne środki ostrożności związane z COVID-19. Uczniowie powracający z kwarantanny powinni nosić maski do 10 dnia od jej rozpoczęcia. Jeżeli sytuacja pandemiczna się pogorszy, maski powrócą, chociażby tymczasowo – twierdzi Archidiecezja chicagowska.

Archidiecezja nadal zachęca rodziny do zaszczepienia przeciw COVID-19 wszystkich kwalifikujących się uczniów, czyli tych powyżej 5 roku życia, a także do noszenia masek przez wszystkich, którzy czują się w nich bezpieczniej i komfortowo.

(jm)

REKLAMA

2107564984 views

REKLAMA

2107565216 views

REKLAMA

2109361607 views

REKLAMA

2107565357 views

REKLAMA

2107565456 views

REKLAMA

2107565564 views