REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe z Wisconsin

Obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe z Wisconsin

-

Osoby, które spędzą w Wisconsin więcej niż 24 godziny, będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Chicago – poinformowała burmistrz Lori Lightfoot w poniedziałek.

Chicago wprowadziło obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla osób przybywających z tych stanów, w których rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Do tej pory na liście znajdowało się 18 stanów: Floryda, Arizona, Luizjana, Alabama, Nevada, Karolina Południowa, Georgia, Missisipi, Tennessee, Teksas, Idaho, Kalifornia, Arkansas, Utah, Karolina Północna, Oklahoma, Kansas i Iowa. Wisconsin jest 19. stanem wprowadzonym na listę – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot. Przepis wymagający samoizolacji po przyjeździe ze stanów wymienionych na liście wszedł w życie w poniedziałek 6 lipca i będzie obowiązywał do odwołania. Władze miasta aktualizują listę co wtorek.

REKLAMA

Obowiązkową kwarantanną nie są objęci tzw. „pracownicy kluczowi”, osoby, które podróżują między stanami na leczenie oraz te, dla których „samokwarantanna nie jest możliwa, wykonalna lub wskazana”. Obowiązek kwarantanny nie dotyczy również osób, które przesiadają się na lotnisku lub przejeżdżają przez miasto w drodze do innego miejsca.

Za niestosowanie się do przepisu grozi grzywna od 100 do 500 dolarów dziennie, do maksymalnej łącznej kwoty 7 tys. dolarów.

(kk)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks