REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Oberweis domaga się unieważnienia zwycięstwa demokratki Underwood

Oberweis domaga się unieważnienia zwycięstwa demokratki Underwood

-

Senator stanowy Jim Oberweis, który w listopadowych wyborach przegrał walkę o miejsce w Kongresie USA z 14. okręgu w Illinois, nie ustaje w swoich działaniach na rzecz unieważnienia wyniku głosowania. Republikanin nie uznaje zwycięstwa w wyborach demokratki Lauren Underwood, która 3 stycznia została zaprzysiężona wraz z innymi członkami 117. Kongresu USA.

Jim Oberweis uważa, że doszło do nieprawidłowości w głosowaniu i zwrócił się do Izby Reprezentantów USA o unieważnienie wyników wyborów w 14. dystrykcie Illinois.

REKLAMA

„Wyniki tych wyborów się nie zmienią” – powiedziała rzeczniczka Underwood Andra Belknap. „Kongreswoman Underwood została 3 stycznia  zaprzysiężona do 117. Kongresu  i  koncentruje się na pracy, do której wybrali ją mieszkańcy 14. okręgu” – dodała.

Underwood pokonała w listopadzie Oberweisa przewagą ponad 5300 głosów na oddanych ponad 400 tys. w 14. okręgu wyborczym obejmującym północno-wschodnią część Illinois, w tym część powiatów Lake, McHenry, Kane, DeKalb, Kendall, DuPage i Will.

Dwa lata temu Underwood pokonała ubiegającego się o czwartą kadencję republikanina Randy’ego Hultgrena 5-procentową przewagą (15 tys. głosów). Stała się pierwszą czarnoskórą kobietą, która wygrała wybory do Kongresu USA w tym republikańskim okręgu, reprezentowanym wcześniej przez byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów USA Dennisa Hasterta.

Biznesman Oberweis – właściciel zakładów mleczarkich – kilka razy startował w wyborach do Senatu USA, a w 2006 r. starał się o urząd gubernatora Illinois. Od 2013 r. zasiada w Senacie Illinois reprezentując 25. okręg wyborczy. Jego  kadencja skończy się 13 stycznia  wraz zaprzysiężeniem nowego parlamentu Illinois.

Pojedynek Oberweisa z Underwood należał w ostatnich wyborach do najdroższych w Illinois. Demokratka zebrała na swoją reelekcyjną kampanię ponad 7 milionów dol. Oberweis zgromadził około 2,5 mln dol.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA