REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObchody 20. rocznicy 11 września w Chicago i okolicach

Obchody 20. rocznicy 11 września w Chicago i okolicach

-

Mieszkańcy Chicago i przedmieść w czasie weekendu będą mogli wziąć udział w imprezach organizowanych w 20. rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września  2001 r. W najtragiczniejszych atakach terrorystycznych w historii USA, w Nowym Jorku, pod Waszyngtonem i w Shanksville w Pensylwanii zginęło prawie 3 tys. osób, w tym 38 urodzonych w Illinois bądź będących mieszkańcami naszego stanu.

Chicagowskie obchody rocznicy  9/11

REKLAMA

W ramach chicagowskich obchodów 20. rocznicy zamachów terrorystycznych z 11 września odbędzie się „9/11 Memorial Stair Climb and Walk” – bieg po schodach stadionu Soldier Field. Każdy z uczestników biegu pokona ilość schodów odpowiadającą wejściu na 110. piętro, czyli tyle, ile musieli pokonać nowojorscy strażacy ratujący ludzi z płonących wież World Trade Center. Bieg po schodach to impreza organizowana na rzecz National Fallen Fighters, organizacji wspierającej rodziny poległych strażaków i  zapewniająca pomoc nowojorskim strażakom, którzy brali udział w akcji ratowniczej 11 września (FDNY Counseling Services Unit). Bieg odbędzie się w godz. 8 a.m. do 1 p.m. w sobotę na Soldier Field przy 1410 S. Museum Campus w Chicago. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: nfff.akaraisin.com/ui/chicagoland.

Z kolei bieg „Chicago 9/11 Heroes Run 5K” wyruszy o godz. 9 a.m. w sobotę z Lincoln Park. Organizatorem jest Travis Manion Foundation. Rejestracja dostępna jest online na stronie travismanion.org. Możliwa jest opcja walk, czyli przejścia trasy. 

11 września – obchody 20. rocznicy 9/11 na przedmieściach 

Antioch: początek uroczystości „A Day of Remembrance” o godz. 11 am przy 210 Oakwood Drive (Memorial Triangle). Zaplanowano m.in. sadzenie drzew, które mają upamiętnić ofiary. Organizatorem jest miasto Antioch i Oakwood Knolls Property Owners Association. Więcej info na: antioch.il.gov/.

Arlington Heights: Uroczystość „Sept. 11th Remembrance Ceremony” trwać będzie od 10:30 a.m. do 12:30 p.m. w kościele First Presbyterian Church przy 302 N. Dunton Ave. w Arlington Heights. Odczytane zostaną nazwiska poległych (Fallen Heroes) przy akompaniamencie orkiestr wojskowych: 484th Army Band Brass Revolution oraz 2nd Battalion, 24th Marines Color Guard. Po ceremonii zaplanowano otwarcie wystawy „Portrait of a Soldier” w Arlington Heights Memorial Library przy 500 N. Dunton Avenue. Należy zarezerwować udział w uroczystościach na stronie: ahml.info.

Aurora: Uroczystości rozpoczną się o godz. 7:45 a.m. w sobotę przy moście RiverEdge Park przy 360 N. Broadway. W programie ceremonii rocznicowej przygotowanej przez władze miasta i departament policji udział weźmie sześciu strażaków z Aurory skierowanych bezpośrednio po atakach na WTC do Nowego Jorku: szef strażackiego batalionu Jason Dema, szef batalionu Randy Leek, kapitan Will Torres i emerytowani funkcjonariusze straży pożarnej: Gary Pozzi, Mark Lockwood i Tim Pogue. Dzwony zabiją o godz. 7:46 a.m., 8:03 a.m., 8:37 a.m. i 9:03 a.m., a pomiędzy odczytane zostaną nazwiska 38 ofiar zamachów, które urodziły się albo mieszkały w Illinois. Przemawiać będą przedstawiciele rodzin Aurora Gold Star, burmistrz Aurory Richard Irvin, szef departamentu straży pożarnej Gary Krienitz, komendant policji w Aurorze Keith Cross, a także poetka z tego miasta Laureate Karen Christensen. Rejestracja udziału w uroczystościach na stronie: aurora-il.org/September11.

Barrington: Ceremonia zorganizowana przez władze miasta rozpocznie się o godz. 10 a.m. w sobotę w Memorial Park przy 610 Dundee Ave., Barrington. Więcej informacji na: barrington-il.gov.

Koncert patriotyczny w wykonaniu American String Quartet odbędzie się o godz. 7:30 p.m. w sobotę w Barrington’s White House przy 45 W. Main St. w Barrington. Bilety na stronie: barringtonswhitehouse.com.

Batavia: Uroczystości „Patriot Day” rozpoczną się o godz. 5 p.m. w sobotę w Batavia Overseas Veterans of Wars Post 1197 przy 645 S. River St. Występ muzyczny Billa Graya o godz. 6:30 p.m. Więcej informacji na stronie: vfw1197.org.

Crystal Lake: Ceremonia „A Day to Remember” rozpocznie się o godz. 12 p.m. w sobotę na Union Cemetery przy Woodstock Street w Crystal Lake. Organizatorem uroczystości jest Crystal Lake American Legion Post 171 i władze miasta Crystal Lake. Zaplanowano udział burmistrz Haig Haleblian oraz przemówienie emerytowanego podpułkownika armii Ryana Yantisa, mieszkańca Crystal Lake, ocalonego z ataku na Pentagon z 11 września. Flagi przygotowane przez American Legion Post 171 upamiętnią ofiary zamachów 9/11. Więcej informacji dostępnych jest na: facebook.com/AmericanLegionCrystalLake/.

fot. Anja Niedringhaus/EPA/Shutterstock

Elmhurst: Miejskie uroczystości rozpoczną się o godz. 6 a.m. w sobotę przy remizie strażackiej Elmhurst Fire Station No. 2 przy 601 S. York St. w Elmhurst. Więcej informacji dostępnych jest stronie facebookowej: facebook.com/ElmhurstFireDepartment/.

Geneva: Ceremonię zaplanowano o godz. 12:45 p.m. w sobotę 11 września na głównej scenie Festival of the Vine w rejonie West State I North Fourth w Geneva. Więcej informacji na stronie: genevachamber.com.

Glen Ellyn: Ceremonia „9/11 Memorial Service” rozpocznie się o godz. 6:30 p.m. w sobotę przed budynkiem remizy strażackiej Glen Ellyn Volunteer Fire Company headquarters (Station No. 61) przy Main Street i Pennsylvania Avenue w centrum Glen Ellyn. Informacje opublikowano na: facebook.com/gevfc.

Glendale Heights: W ramach rocznicowych uroczystości zaplanowano cichą paradę „Patriot Day Silent Parade” z udziałem pojazdów policyjnych, wozów strażackich i karetek pogotowia, która wyruszy o godz. 7:15 p.m. w sobotę spod Reskin Elementary School przy 1555 Ardmore Ave., przejedzie odcinek na zachód Fullerton Avenue w kierunku Urzędu Miasta przy 300 Civic Center Plaza. Więcej informacji na stronie: glendaleheights.org.

Grayslake: Uroczystość rozpocznie się w teatrze przy szkole North High School o godz. 7 p.m. w sobotę przy 1925 N. Route 83. Więcej informacji dostępnych jest na:  d127.org/north.

Hanover Park: Ceremonia „9/11 Remembrance” rozpocznie się o godz. 9 a.m. w sobotę przy remizie (Fire Station 15) przy 6850 Barrington Road w Hanover Park. Więcej informacji na: hpil.org.

Highland Park: Uroczystość rozpocznie się przy 9 a.m. w sobotę przy remizie (Fire Station 33) przy 1130 Central Ave. w Highland Park. Organizatorem ceremonii jest City of Highland Park, City of Highwood, Highland Park Public Library, North Shore School District 112, Park District of Highland Park, and Township High School District 113 – Highland Park High School. Więcej informacji na: cityhpil.com/september11.

Hoffman Estates: Ceremonia rozpocznie się o godz. 11 a.m. w sobotę przy Veterans’ Memorial obok siedziby Departamentu Policji w Hoffman Estates przy 411 W. Higgins Road. Więcej informacji na: hoffmanestates.org.

fot. Andrew Gombert/EPA/Shutterstock

Lake Zurich: Uroczystości rocznicowe organizowane przez Lake Zurich Fire Department  zaplanowano w godz. od 9:30 a.m. do 12:30 p.m. w sobotę w Foglia YMCA w Lake Zurich. 

Libertyville: Ceremonia rozpocznie się o godz. 10 a.m. w sobotę w Cook Park, w okolicy Milwaukee Avenue i Cook Avenue w centrum Libertyville. Cicha parada ma przejść od stacji Metra na południe po Milwaukee Ave. do parku Cook. Burmistrz Donna Johnson powita zgromadzonych, a przemówienia wygłoszą: kapitan Jason Williamson dowódca Naval Station Great Lakes. Więcej informacji dostępnych jest na: libertyville.com/.

Lincolnshire: Uroczystości rozpoczną się o godz.10 a.m. w sobotę Sept. 11 w szkole Adlai E. Stevenson High School w okolicy One Stevenson Drive (Route 22 na cached od Route 45). Przemówienie wygłosi emerytowany Scott Schrimpe, który uratował się z North Tower podczas zamachów na WTC. W godz. od 11 a.m. do 2 p.m. odbywać się będzie Stevenson High School Patriot Day/Family Fest z udziałem lokalnej policji, straży pożarnej i wojskowych. Przewidziano pokaz pojazdów militarnych.

Lombard:  Uroczystości rozpoczną się o 9 a.m. w sobotę na placu Public Safety Plaza przy Urzędzie Miasta pod adresem 255 E. Wilson St. Dodatkowych informacji udziela Departament Straży Pożarnej pod numerem (630) 620-5738.

Mount Prospect: Ceremonia rozpocznie się o godz. 9 a.m. w sobotę w Veteran’s Memorial Band Shell w Lions Park przy 411 S. Maple St. Zaplanowano prezentacje przygotowaną przez Departament Policji z Mount Prospect i przedstawicieli straży pożarnej (Fire Honor Guard) oraz lokalnych weteranów. Przemówienia wygłoszą: burmistrz Paul Hoefert, szef policji John Koziol, szef straży pożarnej John Dolan, kapelan policji i strażaków Russ Bechtold oraz dziennikarz radia WGN Dave Plier. Hymn narodowy wykona Prospect High School’s Knight Voices. Więcej informacji udziela Mount Prospect Fire Department pod numerem (847) 870-5660.

Naperville: Ceremonia rozpocznie się o godz. 8:46 a.m. w sobotę przy monumencie w okolicy Naperville Riverwalk, upamiętniającym komandora Dana Shanowera, który pochodził z Naperville i zginął w ataku na Pentagon. Od odsłonięcia tego pomnika w 2003 r. w tym miejscu odbywają się rocznicowe uroczystości organizowane przez Exchange Club of Naperville. W tym roku weźmie w nich udział były komendant chicagowskiej straży pożarnej Jose Santiago i szef straży pożarnej w Naperville Mark Puknaitis. 

Rochelle: Pokaz spadochroniarzy „Flags in the Air – A Skydivers Tribute to 9/11” rozpocznie się o godz. 9 a.m. w sobotę przy Chicagoland Skydiving Center przy 1207 Gurler Road w Rochelle. Pokaz lotniczy rozpocznie się o godz. 5 p.m. Więcej informacji dostępnych jest na facebookowej stronie: facebook.com/skydivecsc/.

Wheaton: Ceremonia „9/11 Remembrance” rozpocznie się o godz. 9 a.m. w sobotę w Memorial Park przy 225 Karlskoga Ave. W uroczystościach weźmie udział burmistrz Phil Suess oraz przedstawiciele lokalnych departamentów policji i straży pożarnej. Więcej informacji dostępnych jest na: wheaton.il.us.

Uroczystość „Cantigny Park Heroes of 9/11 Memorial Ceremony” rozpocznie się o godz. 11 a.m. w sobotę w Tank Park at First Division Museum przy 1S151 Winfield Road w Wheaton. Można ze sobą przynieść krzesełka polowe. Więcej informacji na: cantigny.org/event/heroes-of-9-11-memorial-ceremony/

Wheeling: W ramach rocznicowych obchodów zaplanowano festiwal i zawody w rzucaniu woreczkami do celu – „Brat Fest and Bags Tournament” w godz. od 11 a.m. do 5 p.m. w sobotę w siedzibie Am Vets Post 66 przy 700 McHenry Road w Wheeling. Organizatorem imprezy jest Wheeling Helping Hands. O godz. 1 p.m. rozpocznie się koncert Time Machine. Rejestrować się do zawodów można pod numerem (847) 845-6990 albo mailowo Carlos at estrepoc17@gmail.com, albo w dniu imprezy w godz. 11 a.m. do 12 p.m.. Wpisowe dla całej drużyny $50. W czasie imprezy odbędzie się loteria. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na wsparcie lokalnej policji i straży pożarnej. 

12 września, niedziela 

Woodstock: Rajd motocyklowy „9/11 Ride to Remember” w niedzielę wyruszy z Woodstock Harley-Davidson przy 2235 S. Eastwood Drive i zakończy się przy Oak Brook 9/11 Healing Field. Rejestrować można się online na stronie truepatriotscare.com. Koszt to $50 od motocykla. Każdy otrzyma tabliczkę z nazwiskiem jednej z ofiar zamachów z 11 września. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie rodzin poległych policjantów i strażaków. 

Opracowała:

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2118991694 views

REKLAMA

2118991792 views

REKLAMA

REKLAMA

2120788147 views

REKLAMA

2118991865 views

REKLAMA

2118991926 views

REKLAMA

2118991977 views