REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObamowie zainaugurują budowę Centrum Prezydenckiego w Chicago (WIDEO)

Obamowie zainaugurują budowę Centrum Prezydenckiego w Chicago (WIDEO)

-

Po pięciu latach od ogłoszenia projektu, Barack i Michelle Obama we wtorek wezmą udział w historycznym rozpoczęciu budowy Centrum Prezydenckiego na południu Chicago. Przedsięwzięcie ma potrwać cztery lata.

Uroczystość rozpoczęcia budowy odbędzie się we wtorek 28 września na miejscu przyszłego kompleksu w Jackson Park na południu Chicago. Wezmą w niej udział b. prezydenta Barack Obama z żoną Michelle, burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator Illinois JB Pritzker.

REKLAMA

W sierpniu rozpoczęła się rozbiórka bieżni i boiska w Jackson Park, gdzie ma powstać kompleks.

W skład kompleksu wejdzie muzeum, biblioteka, centrum sportowe, ścieżki rowerowe, spacerowe i plac zabaw. Autorzy projektu mają nadzieję, że obiekt przyciągnie na południe Chicago 700 tys. odwiedzających rocznie.

Budowa ma potrwać cztery lata. W ramach projektu ma powstać około 5 tys. miejsc pracy. Dwa kontrakty otrzymały już firmy, których właścicielami są Afroamerykanie.

Na przestrzeni pięciu lat projekt musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym protestami ze strony konserwatorów parku oraz grup zaniepokojonych wysiedleniami. Projekt przeszedł długą i skomplikowaną weryfikację federalną. We wrześniu miasto przyjęło rozporządzenie, wprowadzające wymóg przystępności cenowej dla mieszkań i domów wokół projektu. Niektóre grupy nadal wyrażają niepokój odnośnie wpływu budowy na biedniejsze dzielnice zamieszkałe przez mniejszości rasowe.

Powstanie Centrum Prezydenckiego wiąże się ze zmianą ruchu drogowego w rejonie Jackson Park. Cornell Drive na odcinku między 59th Street a Hayes Drive zostanie zwężona z sześciu do czterech pasów. Zamknięty na stałe będzie odcinek bulwaru Midway Plaisance między Stony Island Ave a Cornell Drive.

Obiekt, którego koszt budowy opiewa na pół miliarda dolarów, powstanie niedaleko miejsca, gdzie Obamowie poznali się, pracowali i założyli rodzinę.

W zamieszczonym na Twitterze nagraniu była prezydencka para powiedziała, że jest podekscytowana rozpoczęciem budowy w południowej dzielnicy Chicago, która dała im tak wiele.

Wtorkowa uroczystość będzie transmitowana na żywo na stronie Obama.org od godziny 1:15 pm. Uroczystości towarzyszące rozpoczynają się w Jackson Park już w poniedziałek.

(jm)

REKLAMA

2118762769 views

REKLAMA

REKLAMA

2118762873 views

REKLAMA

REKLAMA

2120559229 views

REKLAMA

2118762949 views

REKLAMA

2118763011 views

REKLAMA

2118763069 views