REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObamowie zainaugurowali budowę Centrum Prezydenckiego w Chicago

Obamowie zainaugurowali budowę Centrum Prezydenckiego w Chicago

-

Barack i Michelle Obama we wtorek uroczyście zainaugurowali budowę swojego długo oczekiwanego Centrum Prezydenckiego w Jackson Park na południu Chicago. Projekt ma być gotowy za cztery lata.

Uroczystość rozpoczęcia budowy odbyła się we wtorek 28 września na miejscu przyszłego kompleksu w Jackson Park na południu Chicago. Wzięli w niej udział b. prezydent Barack Obama z żoną Michelle, burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator Illinois J.B. Pritzker. Z powodu pandemii publiczność mogła uczestniczyć w wydarzeniu wirtualnie na stronie Obama.org.

REKLAMA

Była prezydencka para w swoich przemówieniach podkreślała entuzjazm związany z rozpoczęciem budowy w południowej dzielnicy Chicago, która dała im tak wiele. Obiekt, którego koszt budowy opiewa na pół miliarda dolarów, powstanie niedaleko miejsca, gdzie Obamowie poznali się, rozpoczęli kariery i założyli rodzinę. Były prezydent zaznaczył, że idea centrum promującego rozwój, otwartość i inkluzywność na południu Chicago to również nadzieja na rozwiązanie wielu problemów dzisiejszego świata.

W skład kompleksu wejdzie muzeum, biblioteka, centrum sportowe, ścieżki rowerowe, spacerowe i plac zabaw. Autorzy projektu mają nadzieję, że obiekt przyciągnie na południe Chicago ponad 700 tys. odwiedzających rocznie.

Budowa ma potrwać cztery lata. W ramach projektu ma powstać około 5 tys. miejsc pracy. Dwa kontrakty otrzymały już firmy, których właścicielami są Afroamerykanie.

Na przestrzeni pięciu lat projekt musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym protestami ze strony konserwatorów parku oraz grup zaniepokojonych wysiedleniami. Projekt przeszedł długą i skomplikowaną weryfikację federalną. We wrześniu miasto przyjęło rozporządzenie, wprowadzające wymóg przystępności cenowej dla mieszkań i domów znajdujących się wokół projektu. Niektóre grupy nadal wyrażają niepokój odnośnie wpływu budowy na biedniejsze dzielnice zamieszkałe przez mniejszości rasowe.

W sierpniu rozpoczęła się rozbiórka bieżni i boiska w Jackson Park, gdzie ma powstać kompleks.

Budowa Centrum Prezydenckiego wiąże się ze zmianą ruchu drogowego w rejonie Jackson Park. Cornell Drive na odcinku między 59th Street a Hayes Drive zostanie zwężona z sześciu do czterech pasów. Zamknięty na stałe będzie odcinek bulwaru Midway Plaisance między Stony Island Ave a Cornell Drive.

(jm)

REKLAMA

2118773687 views

REKLAMA

REKLAMA

2118773789 views

REKLAMA

REKLAMA

2120570145 views

REKLAMA

2118773865 views

REKLAMA

2118773927 views

REKLAMA

2118773985 views