REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObamowie na dorocznym szczycie swojej fundacji w Chicago

Obamowie na dorocznym szczycie swojej fundacji w Chicago

-

Były prezydent Barack Obama i była pierwsza dama Michelle Obama we wtorek złożą wizytę w Chicago, by wziąć udział w trzecim szczycie ich fundacji.

Dwudniowe spotkanie jest największym wydarzeniem każdego roku, organizowanym przez Fundację Obamy z udziałem jej liderów z całego świata. Ma zachęcać do dzielenia się pomysłami i doświadczeniami. Barack Obama o szczycie mówi jak o „hackathonie” czy wielkiej burzy mózgów.

REKLAMA

W ubiegłym roku w Obama Foundation Summit w Chicago wzięło udział około 650 osób. Podczas sesji w małych grupach omawiano problemy związane z bezrobociem i dyskryminacją płacową, zmianami klimatycznymi i nadużyciami w wymiarze sprawiedliwości.

W tym roku szczyt będzie odbywać się pod hasłem „Places Reveal our Purpose” (Miejsca ujawniają nasz cel). Jego uczestnicy spotkają się z byłą prezydencką parą i zaproszonymi przez nich gośćmi na kampusie Illinois Institute of Technology w Bronzeville.

Była pierwsza dama Michelle Obama i jej brat, Craig Robinson, mają przeprowadzić wywiad ze zdobywczynią nagrody Pulitzera, dziennikarką i autorką Isabel Wilkerson. Były prezydent będzie rozmawiać z aktorką Yarą Shahidi.

W pierwszym roku impreza zgromadziła setki liderów fundacji, polityków i celebrytów, wśród nich był Bryan Stevenson, Thelma Golden, Theaster Gates i Lena Waithe.

Trzy lata temu Michelle Obama zaprosiła na chicagowski szczyt księcia Harry’ego, z którym złożyła niezapodziewaną wizytę w Hyde Park Academy, w szkole średniej znajdującej się w sąsiedztwie Jackson Park, gdzie ma powstać prezydencka biblioteka i centrum.

Otwarcie i główne punkty zaplanowane w ramach szczytu Obama Foundation Summit będą transmitowane na żywo na stronie www.obama.org.

(tos)

Na zdjęciu: Barack i Michelle Obama fot.Christopher Diltz/Obama Foundation/Facebook

REKLAMA

2109696647 views

REKLAMA

REKLAMA

2109696879 views

REKLAMA

REKLAMA

2111493270 views

REKLAMA

2109697020 views

REKLAMA

2109697119 views

REKLAMA

2109697227 views