REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObamacare: w Illinois za ubezpieczenie zapłacimy mniej

Obamacare: w Illinois za ubezpieczenie zapłacimy mniej

-

Biuro gubernatora Pata Quinna ujawniło już ceny wybranych ubezpieczeń medycznych, które zostaną udostępnione w Illinois w ramach federalnej reformy opieki zdrowotnej, znanej jako Obamacare. Ceny w Illinois mają być o 25 proc. niższe niż początkowo przewidywał Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) i mniejsze niż w wielu innych stanach. Mieszkańcy Illinois powinni uzyskać dostęp do co najmniej 34 stawek ubezpieczeń, a opłata miesięczna za ubezpieczenie osoby 25-letniej ma wynosić około 120 dol. – informuje biuro gubernatora.

fot. Images of Money/Flickr
fot. Images of Money/Flickr

REKLAMA

Gubernator Quinn poinformował, że ubezpieczenie będzie dostępne za pośrednictwem stanowej giełdy ubezpieczeń (Illinois Health Insurance Marketplace). Illinois czeka na ostateczne zatwierdzenie przez władze federalne 165 programów opieki zdrowotnej, które mają być oferowane przez ośmiu ubezpieczycieli.

Quinn wyraził nadzieję, że każda osoba indywidualna, rodzina czy przedsiębiorstwo znajdzie w kasie chorych odpowiednią dla siebie opcję spełniającą określone potrzeby i wymagania − również cenowe.

Ceny w Illinois mają być o 25 proc. niższe niż początkowo przewidywał Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) i mniejsze niż w wielu innych stanach. I tak w skali miesięcznej: opłata za ubezpieczenie osoby 25-letniej ma wynosić około 120 dol. w Chicago, a 128 dol. w Peoria; 40-latek zapłaci 152 dol. w Chicago i 163 dol. w Peoria; 60-latek − 323 dol. w Chicago i 346 dol. w Peoria.

Według Quinna różnorodność oferowanych wariantów gwarantuje, że każdy nabywca ubezpieczenia znajdzie coś na swoją kieszeń. Dla przykładu:

* samotnie mieszkająca osoba 30-letnia z dochodem rocznym 23 tys. dol. może kwalifikować się do subsydiów, które obniżą miesięczny koszt ubezpieczenia nawet do 44 dol. w Peoria i 69 dol. w Chicago,

* czteroosobowa rodzina (np. rodzice w wieku około 40 lat z dwojgiem dzieci) mająca dochody roczne w wysokości 60 tys. dol. może uzyskać subsydia obniżające opłaty do 150 dol. w Peoria i 234 dol. w Chicago.

Władze stanu rekomendują uzyskanie ubezpieczenia od jednej z ośmiu firm uczestniczących w giełdzie: Aetna Life Insurance Company, Coventry Health and Life Insurance Company, Coventry Health Care of Illinois, Inc., Health Alliance Medical Plans, Inc., Health Care Service Corporation, Mutual Legal Reserve Company (Blue Cross), Humana Health Plan, Inc., Humana Insurance Company oraz Land of Lincoln Mutual Health Insurance Company.

Pełny cennik ubezpieczeń ma zostać udostępniony w Illinois 1 października.Tego dnia mieszkańcy stanu powinni uzyskać dostęp do lokalnej giełdy (Illinois Health Insurance Marketplace) za pomocą internetu, specjalnego oddziału we władzach Illinois lub desygnowanej przez nie agencji. Również 1 października rozpoczyna się sześciomiesięczny, kończący się w kwietniu, okres rejestracji na giełdzie. Władze stanu przypominają, że aby uzyskać ubezpieczenie medyczne od 1 stycznia, trzeba zarejestrować się do 15 grudnia. Zgodnie z prawem federalnym każdy podatnik ma obowiązek posiadania ubezpieczenia medycznego.

Przypominamy, że osoby, które już mają ubezpieczenie zdrowotne np. z zakładu pracy czy Medicare, nie muszą nabywać ubezpieczenia.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

REKLAMA

2116419693 views

REKLAMA

REKLAMA

2116419902 views

REKLAMA

REKLAMA

2118216278 views

REKLAMA

2116420019 views

REKLAMA

2116420106 views

REKLAMA

2116420200 views