0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoObama w Copernicus Center o planie imigracyjnym! Już we wtorek

Obama w Copernicus Center o planie imigracyjnym! Już we wtorek

-

Prezydent Barack Obama we wtorek złoży wizytę w Chicago w polonijnym Copernicus Center, by z przedstawicielami lokalnych społeczności przedyskutować najnowsze propozycje imigracyjne − poinformował Biały Dom w wydanym komunikacie.

Wizyta prezydent przy Lawrence Ave. przewidziana jest wtorkowe popołudie. Dokładnej godziny nie podano, ze względów bezpieczeństwa. Drzwi do Fundacji Kopernikowskiej otwarte dla gości zostaną o 12 w południe.  Wśród przedstawicieli społeczności etnicznych będą także dziennikarze “Dziennika Związkowego”. Relację ze spotkania z Barackiem Obamą zamieścimy w świątecznym numerze naszej gazety, która ukaże się w sklepach już w środę.

REKLAMA

Prezydent powróci do Waszyngtonu we wtorek po kilkugodzinnym pobycie w Wietrznym Mieście.

W minionym tygodniu prezydent przedstawił w Białym Domu propozycje , które pozwolą na pozostanie w USA i staranie się o legalne podjęcie pracy kolejnym grupom nieudokumentowanych imigrantów. Następnego dnia prezydent złożył swój podpis pod swoją propozycją zmian imigracyjnych podczas uroczystości w szkole średniej w Las Vegas.

Prezydencka reforma przewiduje, że o odroczenie deportacji będzie mogło się ubiegać ok. 4,1 mln nielegalnych imigrantów, którzy są rodzicami dzieci, będących obywatelami amerykańskimi lub posiadającymi prawo stałego pobytu. Muszą jednak spełnić dwa warunki − przebywać w Stanach Zjednoczonych od co najmniej 5 lat i wykazać się świadectwem niekaralności.

Ponadto prezydent zapowiedział, że o zmianę statusu będzie mogło się ubiegać kolejne 300 tys. imigrantów, którzy przyjechali do USA jako dzieci. Stanowi to rozszerzenie dotychczasowego programu DACA poprzez zniesienie limitu wieku dla osób z tej kategorii.

Dzięki prezydenckiemu rozporządzeniu, o amerykańskie wizy będzie mogło ubiegać się ok. 400 tys. osób o wysokich kwalifikacjach, szczególnie poszukiwanych na amerykańskim rynku pracy.

(ak)

fot.https://plus.google.com/u/0/+CopernicusCenterChicago/Michael Raynolds

1 KOMENTARZ

  1. Dekret Obamy, to polityczna prowizorka!!! Wizyta Obamy w Copernicus Center jest również polityczną zagrywką, aby pokazać, że ,,dekret” Obamy obejmuje kogoś więcej, a nie tylko latynosów. Oczywiście polaczki zostali do tego wykorzystani. Niech Polska Polonia, instytucje pt. ,,konsulaty Polskie w USA”..Zwiazek NarodowyPolski”, ,,Zrzeszenie Amerykańsko Polskie”, Związek Podhalan” i inne wezmą się za wywalcznie praw dla polskich obywateli przebywających legalnie i nielegalnie na terenie USA. A nie tylko festyny i parady !!!!

REKLAMA

2126828281 views

REKLAMA

REKLAMA

2126828298 views

REKLAMA

REKLAMA

2128624618 views

REKLAMA

2126828308 views

REKLAMA

2126828312 views

REKLAMA

2126828316 views