REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowy program ulg na rachunki za wodę w Chicago

Nowy program ulg na rachunki za wodę w Chicago

-

Władze Chicago uruchomiły nowy program ulg w płatnościach za miejski rachunek za wodę i ścieki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców – poinformowała burmistrz Lori Lightfoot.

Celem programu Utility Billing Relief jest ograniczenie kosztów na rachunku za wodę i kanalizację dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Zdaniem burmistrz z inicjatywy najbardziej skorzystają mieszkańcy, którzy będą w stanie udowodnić zdolność płacenia zredukowanego rachunku przez rok.

REKLAMA

Aby wziąć udział w programie, trzeba spełnić wymogi dotyczące dochodu i być właścicielem domu jednorodzinnego lub dwumieszkaniowego. Nazwisko właściciela musi również figurować na rachunku za wodę.

Aby skorzystać z ulg, mieszkaniec musi kwalifikować się na pomoc w ramach programu LIHEAP (Low Income Home Energy Assistance Program) oferującego pomoc finansową na ogrzewanie zimą, a ochładzanie latem.

W ramach tego programu próg dochodów jednoosobowego gospodarstwa domowego nie może przekroczyć 1561 dol. miesięcznie. W przypadku czteroosobowej rodziny jest to 3219 dol.

Mieszkańcy, którzy zakwalifikują się do programu mogą zaoszczędzić do 50 proc. na rachunku za wodę i ścieki, a po pomyślnym udziale w programie przez rok, mogą mieć umorzony wcześniejszy dług. Uczestnikom programu nie będą grozić kary za niepłacenie rachunku, w tym odcięcie wody.

Chicago Utility Billing Relief Program to najnowszy krok w pomocy mieszkańcom, którzy borykają się z płaceniem rachunków i często muszą wybierać między zapłaceniem za wodę czy pokryciem innych niezbędnych wydatków – powiedziała burmistrz na poniedziałkowej konferencji prasowej, gdzie ogłosiła program. Jej zdaniem, program daje chicagowskim rodzinom ścieżkę do regularnego płacenia rachunków, a także możliwość umorzenia długu.

Do programu, który nieoficjalnie rozpoczął się w kwietniu, zapisało się już ponad 3,3 tys. mieszkańców.

Program finansowany jest w partnerstwie z CEDA (Community and Economic Development Association of Cook County), organizacją, która zarządza popularnym programem LIHEAP. Z programu od lat korzystają osoby ubogie, emeryci i inwalidzi.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks