REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowy program pomocy gotówkowej dla mieszkańców przedmieść Cook County

Nowy program pomocy gotówkowej dla mieszkańców przedmieść Cook County

-

Przewodnicząca rady powiatu Cook Toni Preckwinkle ogłosiła w poniedziałek uruchomienie nowego programu pomocy gotówkowej dla mieszkańców przedmieść Cook County.

W jego ramach 3 tys. mieszkańców powiatu Cook otrzyma jednorazową wypłatę w wysokości 600 dolarów. Program jest częścią działań powiatu, których celem jest pomoc mieszkańcom przedmieść Cook County i małym przedsiębiorcom w odzyskaniu stabilizacji po wybuchu pandemii COVID-19.

Nowy program finansowany jest ze środków federalnej ustawy o pomocy finansowej (CARES Act). Pula środków przeznaczonych na pomoc to 2,1 mln dolarów.

Aby ubiegać się o zapomogę w ramach programu, wnioskodawca musi przedstawić dowód, że jest mieszkańcem przedmieść w powiecie Cook oraz ID wydane przez rząd, a także przedstawić dowód na trudności związane z COVID-19, takie jak: utrata zarobków z powodu zamknięcia firmy lub szkoły, nieodpłatne urlopowanie lub opieka nad narażonymi na chorobę lub chorującymi bliskimi.

Rodziny w potrzebie otrzymają gotówkę za pośrednictwem organizacji Family Independence Initiative.

Więcej informacji na temat programu pomocy finansowej i innych programów pomocowych z powiatu Cook można znaleźć na stronie www.cookcountyil.gov/recovery.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks