REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowy narciarski raj Polonii

Nowy narciarski raj Polonii

-

Gdy do Chicago nadciągnął iście letni front, a o zimie już chyba wszyscy zapomnieli, narciarze wybierają się na najważniejsze zawody sezonu – XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polonii w Narciarstwie Alpejskim. Od ubiegłego roku odbywają się one w jednym z najpiękniejszych kurortów narciarskich Ameryki – Breckenridge.

fot. Tatry Ski Club

REKLAMA

 

– Od wielu lat starałem się o to, by zawody mogły się właśnie tam odbywać, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie – mówi prezes klubu narciarskiego Tatry, Piotr Chowaniec. W końcu w ubiegłym roku udało nam się zarezerwować stok – zawody zostały przygotowane perfekcyjnie, począwszy od warunków jakie panowały na trasie przejazdu, po sprawność urządzeń pomiaru czasu – dodaje organizator zawodów polonijnych. I ma nadzieję, że po latach przenosin z jednego miejsca w inne, wreszcie ten ośrodek stanie się centrum zmagań polonijnych narciarzy i snowboardzistów.

Choć nazwa imprezy „Mistrzostwa Polonii” brzmi doniośle i może odstraszać amatorów białego szaleństwa, to Piotr Chowaniec zaznacza, że zawody są przygotowywane z myślą o całych rodzinach. Rywalizują już dzieci w kategoriach od 6 lat, a najstarsi uczestniczy to sportowcy powyżej 65 roku życia. Jednym z najbardziej pożądanych troefum jest Puchar Rodzinny w ramach którego rywalizują spokrewnione ze sobą pary.

Wszystko odbywa się w malowniczej scenerii Gór Skalistych. Grupa spotyka się na wieczornych ogniskach, a całość wieszczy bankiet, na którym rozdawane są trofea. Zawodnicy walczą o Puchar Konsula Generalnego RP w Los Angeles. Pierwsze treningi już w środę, 28 marca. Następnego dnia odbędą się dwa przejazdy slalomu giganta, a w piątek najbardziej techniczna konkurencja, czyli slalom specjalny.

Więcej informacji na temat zawodów na stronie: www.tatryskiclub.com

Daniel Bociąga

Zdjęcia : Tatry Ski Club

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks