REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNoworodek porzucony w torbie przed remizą strażacką na północy Chicago

Noworodek porzucony w torbie przed remizą strażacką na północy Chicago

-

Chicagowska policja prowadzi śledztwo w sprawie martwego noworodka, znalezionego w sobotę w torbie porzuconej przed remizą strażacką na północy Chicago. Władze przypominają o przepisach Safe Haven – dotyczących bezpiecznej przystani dla noworodków.

Zwłoki nowo narodzonego chłopczyka znaleziono w sobotę 15 stycznia około 5 rano w torbie leżącej przed budynkiem straży pożarnej przy N. Orleans St. i W. Hill St. na północy Chicago. Strażacy znaleźli przysypaną śniegiem torbę, gdy wyszli odśnieżać.

REKLAMA

Torba leżała parę kroków od drzwi remizy. Nie jest jasne, czy przyniesione w niej dziecko było żywe i jak długo torba leżała na śniegu, zanim znaleźli ją strażacy.

W ramach stanowego prawa o bezpiecznej przystani dla noworodków – Baby Safe Haven Law – rodzice mogą bez ponoszenia żadnych konsekwencji prawnych przekazać niechcianego noworodka policji, straży pożarnej lub pracownikowi szpitala, o ile dziecko nie ukończyło 30 dni życia.

Działacze z Save Abandoned Babies Foundation wskazują, że już od dwudziestu lat  nagłaśniają prawo ratujące życie dzieci i chroniące rodziców. Gdyby dziecko zostało oddane w ręce strażaka, mogłoby dziś żyć, a rodzic nie byłby teraz ścigany przez władze.

Według Save Abandoned Babies Foundation, 144 noworodki zostały przekazane do tzw. bezpiecznej przystani od 2001 r., kiedy ustanowiono prawo w Illinois. Kolejnych 89 zostało bezprawnie porzuconych, z czego połowa zmarła. W całym kraju do lokalizacji Safe Haven oddano 4300 noworodków.

W niektórych stanach, jak Indiana, Arkansas czy Floryda, sprawdza się pomysł specjalnych schowków wbudowanych w zewnętrzną ścianę budynku. Kiedy dziecko zostaje w nich umieszczone, specjalny alarm zawiadamia personel medyczny, który może udzielić pomocy w ciągu paru minut.

O obowiązujących w Illinois przepisach Safe Haven przypomniał również w tweecie Chicagowski Departament Straży Pożarnej. „Prawo Illinois Safe Haven jest bezpieczną drogą dla rodziców, którzy dokonują trudnego wyboru oddania noworodka do adopcji. Przekazanie noworodka strażakowi lub ratownikowi bezpośrednio w remizie strażackiej może pomóc w osiągnięciu najbezpieczniejszego rezultatu. Bez pytań i bez osądu”.

Do poniedziałku nieznana była przyczyna śmierci dziecka. Nie dokonano też aresztowania. Detektywi prowadzili śledztwo.

(jm)

REKLAMA

2109293479 views

REKLAMA

2109293711 views

REKLAMA

REKLAMA

2111090102 views

REKLAMA

2109293852 views

REKLAMA

2109293951 views

REKLAMA

2109294059 views