REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe zarzuty wobec Jussiego Smolletta

Nowe zarzuty wobec Jussiego Smolletta

-

Specjalny prokurator poinformował we wtorek o postawieniu nowych zarzutów Jussiemu Smollettowi, dotyczących sprawy domniemanego napadu na aktora.

Blisko rok temu gwiazdor serialu „Imperium” został oczyszczony z zarzutów przez biuro prokurator Kim Foxx.

REKLAMA

2147483647 clicks

Wielka ława przysięgłych zdecydowała o postawieniu aktorowi sześciu nowych zarzutów, w tym czterech dotyczących składania fałszywych zeznań i sfingowania napadu na samego siebie – poinformował we wtorek specjalny prokurator powołany do zbadania sprawy, Dan Webb. Aktor ma stawić się w sądzie na oficjalne odczytanie aktu oskarżenia 24 lutego o 9.30 am.

W marcu aktor Jussie Smollett został oczyszczony z zarzutów składania fałszywych zeznań i sfingowania napadu na samego siebie w zamian za grzywnę i pracę społeczną. Wywołało to liczne protesty i wytoczenie procesu cywilnego przez miasto. W rezultacie w czerwcu sędzia Michael Toomin zdecydował o powołaniu specjalnego prokuratora, którym ma zbadać przebieg wydarzeń oraz działania wszystkich urzędników prokuratury powiatu Cook zaangażowanych w sprawę.

Zdaniem sędziego, prokurator Kim Foxx, która odsunęła się od sprawy na wczesnym etapie, nie miała prawa przekazać odpowiedzialności za nią swojemu asystentowi i nigdy nie wyjaśniła rzeczowo, dlaczego zarzuty zostały oddalone.

Do domniemanego rasistowskiego i homofobicznego napadu na aktora Jussiego Smolletta miało dojść 29 stycznia 2019 r. Gwiazdor serialu „Imperium” został oskarżony o składanie fałszywych zeznań i sfingowanie napadu na samego siebie. Przyznający się do homoseksualizmu czarnoskóry aktor miał w ten sposób zwrócić na uwagę siebie uwagę opinii publicznej, zyskać jej sympatię i ułatwić sobie zawodową karierę.

Prokurator Kim Foxx, która w marcu ubiega się o reelekcję, przyznała wcześniej, że nie zajęła się sprawą Smolletta prawidłowo. Jej zwolennicy twierdzą jednak, że nowe zarzuty wobec aktora postawione na miesiąc przed wyborami są elementem gry politycznej.

W podobnym tonie wypowiedzieli się prawnicy reprezentujący aktora. Jego obrończyni Tina Glandian w wydanym we wtorek oświadczeniu napisała: „Zarzuty zostały odpowiednio oddalone za pierwszym razem, ponieważ nie były podparte dowodami. Próba ponownego sądzenia pana Smolletta rok później, w przededniu wyborów na prokuratora stanowego powiatu Cook to wyraźnie polityka, nie sprawiedliwość”.

Władze Chicago wydały oświadczenie, w którym podtrzymują swoje początkowe stanowisko i domagają się odzyskania strat poniesionych w związku z dodatkową pracą policji, która dogłębnie badała sprawę ataku, którego nie było.
(jm)

REKLAMA

2131869400 views

REKLAMA

REKLAMA

2131869415 views

REKLAMA

REKLAMA

2133665735 views

REKLAMA

2131869425 views

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

REKLAMA

2131869428 views

REKLAMA

2131869432 views