REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe wytyczne powiatu Cook dla podmiejskich przedsiębiorstw

Nowe wytyczne powiatu Cook dla podmiejskich przedsiębiorstw

-

Departament Zdrowia Publicznego Powiatu Cook wydał nowe wytyczne dla podmiejskich przedsiębiorstw w związku ze wzrostem współczynnika zachorowań w powiecie. Zaapelował o dobrowolne podporządkowaniem się zaleceniom.

W związku ze wzrostem współczynnika zachorowań z 5,2 proc. 22 lipca do 5,8 proc. 31 lipca 2020 r., zarząd powiatu wprowadził nowe wytyczne dla podmiejskich firm.

REKLAMA

Bary, tawerny, browary i inne placówki, które serwują alkohol do konsumpcji na miejscu, bez licencji na sprzedaż detaliczną, zostały poproszone o obsługę klientów tylko na zewnątrz. Restauracje, które serwują alkohol, muszą nadal stosować się do aktualnych wytycznych COVID-19 i obowiązujących przepisów.

W myśl przepisów maksymalny rozmiar imprez i obłożenie stołów w restauracjach, barach, tawernach i browarach powinien zostać zmniejszony do 6 osób (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokalu). Zajęcia fitness zostały ograniczone do maksimum 10 osób w grupie. Firmy świadczące usługi osobiste powinny zaprzestać działalności, która wymaga zdjęcia masek z twarzy. Zarządzający nieruchomościami powinni ograniczyć dostęp gości do 6 osób na mieszkanie, aby uniknąć spotkań i przyjęć wewnątrz budynków. Placówki handlowe mają utrzymywać poziom 50 proc. przepustowości sklepów. Ponadto, według zaleceń władz powiatu, firmy i miejsca pracy powinny wspierać pracę zdalną dla jak największej liczby pracowników.

Departament Zdrowia Publicznego Powiatu Cook zaapelował do samorządów lokalnych o dobrowolne podporządkowaniem się zaleceniom sanitarnym, ponieważ władze powiatu nie mają zdolności do egzekwowania wprowadzonych regulacji.

Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim tzw. unincorporated areas czyli podmiejskich obszarów niepodlegających pod lokalne samorządy, które wydają zarządzenia obowiązujące na ich terenie. W powiecie Cook unincorporated areas stanowią około 15 proc. obszaru całego powiatu i pozostają w jurysdykcji władz powiatu Cook.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks