REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe wstrząsające szczegóły śmierci pięcioletniego AJ z Crystal Lake

Nowe wstrząsające szczegóły śmierci pięcioletniego AJ z Crystal Lake

-

Nowe dokumenty sądowe z powiatu McHenry ujawniają szokujące szczegóły śmierci pięcioletniego Andrew „AJ” Freunda, która wstrząsnęła podmiejską społecznością Crystal Lake i całą metropolią chicagowską.

Andrew “AJ” Freund fot.arch. rodzinne

REKLAMA

2147483647 clicks

Według prokuratury, w telefonie matki AJ, Joann Cunningham, znaleziono nagrane miesiąc wcześniej wideo, w którym chłopiec miał wyraźne siniaki na twarzy oraz ciele. Ojciec chłopca powiedział śledczym, że obrażenia dziecka były spowodowane przez jego matkę.

Z zeznań ojca wynika również, że w niedzielę lub około niedzieli 15 kwietnia AJ „skłamał w sprawie zabrudzonej bielizny” i za karę nakazano mu stać przez 20 minut pod zimnym prysznicem. Ojciec położył chłopca do łóżka „nagiego, zmarzniętego i mokrego”.

Dalej ojciec relacjonował, że Cunningham wezwała go później, by sprawdzić stan syna i na telefonie męża zaczęła wyszukiwać hasło „reanimacja dziecka”. Ojciec w pewnym momencie uznał, że AJ nie żyje. Następnego dnia zniósł ciało AJ do piwnicy i włożył je do torby. 17 kwietnia owinięte w worki na śmieci ciało włożył do bagażnika i pojechał w odległy zakątek Woodstock. Tam wykopał prowizoryczny grób, w którym umieścił zwłoki, przykrył słomą i odjechał.

Oboje rodzice AJ, 36-letnia Joann Cunningham i 60-letni Andrew Freund Sr., oskarżeni są o morderstwo pierwszego stopnia. Dodatkowe zarzuty dotyczą pobicia, przemocy domowej, ukrywania zbrodni i niezgłoszenia zaginięcia lub śmierci dziecka. Oboje przebywają w więzieniu powiatu McHenry, a kaucja wyznaczona została na 5 mln dol. dla każdego z nich.

Zaginięcie małego Andrew jego rodzice zgłosili rano w Wielki Czwartek, 18 kwietnia. Od tej chwili poszukiwania chłopca trwały blisko tydzień. W środę 24 kwietnia ciało dziecka owinięte w folię odnaleziono w płytkim grobie w polu w Woodstock. Koroner orzekł, że chłopiec zmarł wskutek urazu czaszkowo-mózgowego spowodowanych uderzeniami w głowę.

Wcześniej w tym tygodniu JoAnn Cunningham i Andrew Freund Sr., oskarżeni o zamordowanie 5-letniego Andrew, zrzekli się praw rodzicielskich i prawa opieki nad ich młodszym synem. Chłopiec przebywa pod opieką Departamentu ds. Dzieci i Rodzin (Department of Children and Family Services, DSFS).

Wniosek o odebranie im praw rodzicielskich złożyła prokuratura powiatu McHenry. Wyznaczony przez sąd pełnomocnik będzie spotykał się z chłopcem i przedstawiał raporty o stanie jego funkcjonowania. Podczas poniedziałkowej rozprawy sędzia Christopher Harmon orzekła, że „36-letnia JoAnn Cunningham i 60-letni Andrew Freund Sr. udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że nie nadają się do pełnienia roli rodziców”. Oboje otrzymali zakaz kontaktowania się z 4-letnim bratem zamordowanego AJ’a.

Wizytacja publiczna małego AJ odbędzie się w piątek 3 maja od 1 do 8 pm w domu pogrzebowym Davenport Family przy 419 E. Terra Cotta Ave. w Crystal Lake. (jm, gd)

Na zdjęciu głównym: Rodzice zamordowanego chłopca: Joann Cunningham (z lewej) i Andrew Freund Sr. fot.policja Crystal Lake

REKLAMA

2131447841 views

REKLAMA

REKLAMA

2131447856 views

REKLAMA

REKLAMA

2133244176 views

REKLAMA

2131447866 views

REKLAMA

2131447869 views

REKLAMA

2131447873 views