REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoNowe szczepionki przeciw COVID-19 już w Chicago

Nowe szczepionki przeciw COVID-19 już w Chicago

-

Nowa szczepionka przeciw COVID-19, lepiej przystosowana do zwalczania najnowszych wariantów koronawirusa, od piątku jest już dostępna w Chicago. Federalne służby zdrowia CDC zalecają, by zaszczepił się każdy od 6. miesiąca życia. Lokalne władze zapewniają, że szczepionka będzie dostępna i bezpłatna dla wszystkich mieszkańców Chicago, w tym osób bez ubezpieczenia zdrowotnego czy legalnego statusu imigracyjnego.

Jeżeli w ostatnim czasie coraz częściej słyszysz o przypadkach COVID-19, nie jesteś sam. W rejonie Chicago i całym kraju liczba zachorowań wzrosła. W ciągu ostatnich siedmiu tygodni liczba hospitalizacji związanych z covid w całym kraju wzrosła o 10 proc. Tymczasem sezon jesienno-zimowy dopiero przed nami.

REKLAMA

Służby zdrowia publicznego podkreślają, że nowa szczepionka to nie booster, lecz zaktualizowana formuła przeciwko nowym wariantom wirusa i zapewnia najszerszą dostępną obecnie ochronę przed chorobą.

CDC zatwierdziły w ostatnim tygodniu dwie nowe szczepionki – firmy Pfizer i Moderna. Zachęcają, by w pierwszej kolejności zaszczepiły się osoby starsze i mniej odporne, z przewlekłymi chorobami, takimi jak otyłość, cukrzyca czy choroby serca.

Według Chicago Department of Public Health osoby posiadające prywatne ubezpieczenie, Medicaid lub Medicare bez problemu będą mogły zaszczepić się w gabinecie lekarskim lub aptece. Od poniedziałku można umawiać się w internecie na szczepienie w lokalizacjach aptek Walgreens. Wizyty w wybranych CVS były dostępne już od czwartku.

Osoby nie posiadające ubezpieczenia oraz nieudokumentowane również będą mogły zaszczepić się bezpłatnie w punktach, które będą sponsorowanych przez władze lokalne, stanowe i federalne. Od października akcje szczepień odbywać się będą w soboty na miejskich uczelniach City Colleges of Chicago, w doraźnych miejskich klinikach, a także – tak jak poprzednio – w domach, w przypadku osób z ograniczoną mobilnością. Będziemy informować o szczegółach.

Według ekspertów ds. zdrowia publicznego, szczepionkę przeciw COVID-19 i przeciw grypie można przyjąć jednocześnie.

Służby zdrowia publicznego w Chicago przypominają, że w Stanach Zjednoczonych milion osób zmarło z powodu komplikacji związanych z COVID-19. Dlatego, ich zdaniem, nikt nie powinien zastanawiać się, czy zaszczepić się, czy nie.

(jm)

REKLAMA

2094038863 views

REKLAMA

REKLAMA

2094039147 views

REKLAMA

2095835596 views

REKLAMA

2094039397 views

REKLAMA

2094039535 views

REKLAMA

2094039676 views