REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe rozporządzenie burmistrz Lightfoot pomaga imigrantom

Nowe rozporządzenie burmistrz Lightfoot pomaga imigrantom

-

Burmistrz Lori Lightfoot podpisała we wtorek nowe rozporządzenie, na mocy którego wszyscy imigranci i uchodźcy w Chicago będą mieli dostęp do zapomóg miasta związanych z pandemią koronawirusa.

„To rozporządzenie jest czymś więcej niż oficjalnym dekretem, to jest świadectwo naszych wartości jako miasta i jako Amerykanów” – powiedziała Lori Lightfoot. „Od kiedy COVID-19 dotarł do miasta, pracowaliśmy na okrągło, żeby zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie naszym mieszkańcom, włączając środowiska imigrantów i uchodźców, które są społecznościami najbardziej narażonymi na wpływ pandemii. Tutaj, w Chicago, powiedzenie ‘jesteśmy w tym razem’ oznacza, że w czasie tego kryzysu nikt nie będzie pozostawiony w tyle i na marginesie. (…) Nasze miasto jest miastem imigrantów, zbudowanym przez imigrantów, wzbogaconym przez imigrantów, a my zawsze będziemy stać za naszymi społecznościami imigranckimi, bez względu na wszystko” – mówiła burmistrz przedstawiając programy pomocowe.

REKLAMA

„Nie wszyscy mieszkańcy Chicago kwalifikują się do czeków pomocowych, ubezpieczenia na wypadek bezrobocia czy innej pomocy ekonomicznej z uwagi na status ich dokumentacji” – mówił z kolei radny Michael Rodriguez. „A są to ważni członkowie społeczności, którzy pracują w różnych branżach i pomagają naszemu miastu kwitnąć gospodarczo. Ci chicagowianie są członkami naszych rodzin, współpracownikami, sąsiadami i przyjaciółmi. Pochwalam burmistrz Lightfoot za to, że stanęła za osobami nieudokumentowanymi i ich rodzinami, aby zapewnić im prawo do wszelkiej pomocy ekonomicznej oferowanej przez miasto w dobie pandemii globalnej” – mówił.

Biuro burmistrz Lightfoot poinformowało, że wdrożyło programy pomocowe na czas pandemii koronawirusa, między innymi program dotacji na pomoc mieszkaniową (1000 dolarów jednorazowej zapomogi), wzbogacenie zasobów edukacyjnych w CPS oraz Chicago Small Business Resiliency Fund – program pomocowy dla małych biznesów, o wartości 100 mln dolarów.

Szczegóły dotyczące pomocy można uzyskać pod specjalnym numerem telefonu utworzonym przez Departament Zdrowia Publicznego: 1-800-889-3931 oraz na stronach internetowych: http://dph.illinois.gov/ oraz https://www.chicago.gov/city/en/sites/covid-19/home.html

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks