REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe pozwy przeciwko Sterigenics

Nowe pozwy przeciwko Sterigenics

-

32 osoby pozwały firmę Sterigenics z Willowbrook, zarzucając jej właścicielom zatruwanie środowiska naturalnego i narażenie ich na problemy zdrowotne. Mieszkańcy Willowbrook od lat twierdzą, że emisja tlenku etylu przyczynia się do wzrostu zachorowań na nowotwory.

32 powodów twierdzi, że firma Sterigenics, zajmująca się przemysłowym odkażaniem sprzętu medycznego, jest odpowiedzialna za ich poważne problemy zdrowotne, najczęściej choroby nowotworowe.

REKLAMA

Mieszkańcy Willowbrook od dawna alarmują, że emitowany przez przedsiębiorstwo tlenek etylu jest odpowiedzialny za wzrost zachorowań na raka wśród mieszkańców terenów sąsiadujących ze Sterigenics.

Rzecznik prasowy Sterigenics oświadczył, że firma działa zgodnie z obowiązującymi standardami, a emisja tlenku etylu nie przekracza dopuszczalnych norm. W lutym działalność Sterigenics została wstrzymana z powodu zbyt wysokiego stężenia trującego tlenku etylu w powietrzu. W lipcu firma wznowiła została ponownie otwarta po porozumieniu pomiędzy jej zarządem a władzami, dotyczącym ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

(gd)

Na zdjęciu: Siedziba Sterigenics w Willowbrook fot.Google Maps

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks